Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

13.04.2017

«Радісну і сумну подію ми сьогодні згадуємо…»

023У день, коли Спасителем було встановлено велике Таїнство Євхаристії, Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну Літургію святителя Василія Великого в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських.

Його Блаженству співслужили: Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, архієпископ Бучанський Пантелеімон, архієпископ Макарівський Іларій, єпископ Бородянський Варсонофій, братія монастиря в священному сані.

Напередодні ввечері у Великій церкві були звершені повечір’я і утреня. Після кадіння храму під спів тропаря «Єгда славнії ученици на умовенії Вечері просвіщахуся» митрополит Павел прочитав у вівтарі Євангеліє, яке розповідає про Таємну Вечерю.

У сам Великий Четверток в цьому ж соборі Божественну Літургію звершив благочинний обителі архімандрит Антоній у співслужінні духовенства Лаври. Після Причастя священнослужителів архімандрит Іосиф нагадав, що тільки вкушаючи Тіло і Кров Христа, людина має в собі життя вічне, як сказав Спаситель: «Хто тіло Моє споживає та кров Мою п’є, той має вічне життя, і того воскрешу Я останнього дня» (Ін. 6:54).

Після читання Євангелія на пізній Літургії Предстоятель УПЦ звернувся до віруючих зі словом проповіді, в якому нагадав про Священну історію, що супроводжувала встановлення Таїнства Євхаристії Господом Ісусом Христом. «Радісну і сумну подію ми сьогодні згадуємо», — сказав Митрополит Онуфрій, нагадавши, що «…після Таємної Вечері Господньої у християн постійно звершується Таїнство Євхаристії». Блаженніший Владика порівняв Пречисті Тайни Христові з закваскою, без вкушання якої людина не може мати благої частини в вічному житті: «Так і Тіло і Кров Христові “заквашують” нашу природу і роблять здатними увійти в вічне блаженство після того, як воскреснуть всі». Господь дає нам Тіло і Кров під виглядом, який ми можемо прийняти — хліба і вина, очищаючи стан своєї внутрішньої природи.

За словами Предстоятеля, в цей день ми не тільки згадуємо звершення першої Євхаристії, але ми також вчимося смиренню: «Умиванням ніг учнів Господь дав великий приклад смирення, яке ми повинні проявляти один до одного».

Господь вчить нас терпіти ближнього, приймати таким, який він є: «Господь нічим не применшив зрадника Іуду в порівнянні з іншими апостолами, дав йому все для виправлення», — підкреслив Митрополит Онуфрій, нагадавши також, що «…не ми, а Бог виправляє людину, тому якщо хочемо, щоб вона стала кращою, то повинні молитися за неї, а не дорікати».

На закінчення Блаженніший Митрополит Онуфрій побажав, щоб Господь нам допоміг «…змирятися, вести себе природно і просто, тому що, де смиренність, там Божа благодать. Терпляче один до одного ставитися і намагатися регулярно приносити Богові покаяння і причащатися святих Христових Таїн, щоб бути гідними життя вічного у Царстві Христа Бога нашого».

Під час богослужіння Блаженніший Владика звершив священицьку хіротонію клірика Київської єпархії.

Також в день спогаду Таємної Вечері майже всі прихожани, які зібралися в цей день в храмі, прилучилися Тіла і Крові Христових.

Після закінчення Літургії Блаженніший Митрополит Онуфрій привітав усіх з прийняттям Святих Христових Таїн, побажав, щоб вони послужили кожному віруючому на зцілення душі і тіла.

В той же день ввечері Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій у співслужінні митрополитів Павла і Антонія, архієпископів Пантелеімона і Іларія, єпископа Климента і братії обителі очолить утреню з читанням дванадцяти Страсних Євангелій.

Фото ієродиякона Інокентія (Семенцова), Юрія Томанюка

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Предстоятель братське богослужіння аудіо

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: