Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

04.06.2017

«П’ятидесятницю святкуймо — Духа Святого пришестя…»

000Після п’ятдесяти днів після Світлого Христового Воскресіння вся церковна повнота урочисто святкує день, коли була заснована Свята Соборна і Апостольська Церква.

У день П’ятидесятниці, великого свята Святої і Животворящої Трійці, згадується і прославляється зішестя Святого Духа на апостолів у вигляді вогненних язиків. З цього моменту Благовістя почало швидко поширюватися по всій землі. Послідовники Христові ціною свого життя виконали благословення Господнє, просвіщаючи Світлом Христовим всі народи і «хрестячи їх в Ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа…» (Мф. 28:19).

Це свято в Печерській обителі — престольне. На території Лаври знаходиться найдавніша церква, що збереглася до наших днів, яка була названа однією з перших на Русі на честь Святої Трійці.

В цей день на площі між Троїцьким храмом і Успенським собором Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій, Предстоятель Української Православної Церкви звершив святкову Божественну Літургію. Його Блаженству співслужили Намісник обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, архієпископ Бучанський Пантелеімон, архієпископ Макарівський Іларій, єпископ Бородянський Варсонофій, братія і гості монастиря в священному сані.

На закінчення урочистого богослужіння Предстоятель УПЦ закликав усіх дотримуватися Божественних повелінь і жити так, щоб «…для нас завжди і всюди упованням був Небесний Отець, Прихистком був Син, а Покровом — Дух Святий!»

Напередодні ввечері в Успенському соборі Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив всенічне бдіння з чином святкової літії, який звершив єпископ Ірпінський Климент.

Також були звершені святкові братські богослужіння. Блюститель Ближніх печер очолив всенічне бдіння у храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських, а в сам день — Божественну Літургію з вечірньою в Хрестовоздвиженському храмі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

Після запричасного стиха ієромонах Филип розповів про незбагненність Святої Трійці. Ця велика Божественна Таємниця лише зрідка благодатно відкривалася за життя таким великим святим як, наприклад, свт. Григорій Богослов, і «…просвіщаючи їхній розум подібно блискавці, відразу приховувалась».

Під час богослужінь цього дня вперше після Пасхи за звичаєм священнослужителі та вірні схиляють коліна для читання особливих молитов.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

відео братське богослужіння великі свята престольне свято Успенська площа аудіо

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: