Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

28.08.2016

Предстоятель УПЦ очолив урочистості з нагоди головного престольного свята Лаври

Свято Успіння Пресвятої Богородиці є найурочистішим в Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі, так як головний храм обителі освячений саме на честь цього двунадесятого свята.

https://youtu.be/DIhxW5itm1w

Напередодні ввечері в Успенському соборі Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив всенічне бдіння. Перед початком служби була звершена мала вечірня з читанням Акафісту Успінню Пресвятої Богородиці.

У Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських було звершено братське всенічне бдіння з чином поховання і акафістом.

https://youtu.be/BssQfoYq7dA

У сам день свята Блаженнішого Митрополита Онуфрія біля Святих врат зустрічали Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, митрополит Бориспільський і Броварський Антоній (ректор КДАіС), архієпископи Ніжинський і Прилуцький Іриней, Макарівський Іларій, Львівський і Галицький Філарет, Боярський Феодосій, Діонісій (Константинов), Ірпінський Климент, Бородянський Варсонофій, Фастівський Даміан, братія і численні гості обителі в священному сані.

На малому вході під час Божественної Літургії, яка звершувалася на площі перед Успенським собором, Предстоятель удостоїв високих богослужбових нагород братію Лаври. Правом носіння другого хреста були удостоєні економ обителі архімандрит Зінон і блюститель Дальніх печер архімандрит Даміан. У сан архімандрита був зведений келар монастиря ієромонах Арефа. Нагороджений хрестом з прикрасами ієромонах Макарій, а ієродиякони Піор, Моісей, Лавр і Марк — подвійним орарем.

Перед читанням святкового Євангелія було звершено чин прославлення святих, які подвизалися в стінах Успенської Києво-Печерської Лаври: насельника Лаври схііеромонаха Вассіана Сліпого (Балашевича; +1827) і митрополита Київського і Галицького Іоанникія (Руднєва; + 1900). Після оголошення митрополитом Антонієм рішення Синоду про канонізацію і прочитання митрополитом Павлом житій угодників Божих Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій благословив численних молільників іконами новопрославлених святих під спів спеціально складених богослужбових співів на їх честь.
В архіпастирському слові з нагоди великого свята Предстоятель УПЦ розповів про житіє і шанування Пресвятої Богородиці, Яка вкрила Себе незвичайним смиренням і в той же час «що Невмістимого Бога в Себе вмістила, була Сосудом, в Якому зберігався Хліб вічного Життя».

Блаженніший Владика Онуфрій звернув увагу на те, що смерть Божої Матері називається Успінням, бо Вона перейшла у вічність так само безболісно, як ми переносимо зміну дня через короткий сон: «Вона заснула, щоб прокинутися в Царстві Божому». Вона дбає про тих, хто шанує Її святе ім’я, тих, хто «на землі в скорботах, хворобах і негараздах».

Так і сьогодні Вона простягає руку допомоги нам, — запевнив Блаженніший, — і ми звертаємо свою молитву до Цариці Неба і землі і просимо, щоб Вона випросила у Бога, щоб наше життя було благословено Богом, добрих вчинків, молитов і любові, щоб Вона нашу смерть також створила сном, який би нас відродив з земного буття в життя вічне, яким насолоджуються святі на Небі».

Після закінчення богослужіння був звершений хресний хід з іконою Успіння Пресвятої Богородиці до Ближніх печер.

https://youtu.be/MdRA6FR6CXw

В неділю ввечері у Великій церкві було звершено чин погребіння Плащаниці Божої Матері. Богослужіння очолив Блаженніший Онуфрій, Митрополит Київський і всієї України. Його Блаженству співслужили намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, ректор Київських духовних шкіл митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, а також єпископи Львівський і Галицький Філарет, Ірпінський Климент. В кінці було звершено хресну ходу навколо Успенського собору.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель відео великі свята престольне свято Успенська площа

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: