Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Важливі новини

17.08.2022

Предстоятель УПЦ очолив богослужіння у річницю своєї інтронізації

013

У день пам’яті семи отроків Єфеських вся повнота Української Православної Церкви святкує річницю від дня возведення на митрополичий престол древнього града Києва Блаженнішого Митрополита Онуфрія.

Урочисті богослужіння Священноархімандрит Києво-Печерської Лаври традиційно звершив на площі перед Великою церквою обителі.

Під час Божественної Літургії Первосвятителю співслужили постійні члени Священного Синоду Української Православної Церкви митрополити: Одеський і Ізмаїльський Агафангел, Хустський і Виноградівський Марк, Кам’янець-Подільський і Городоцький Феодор (глава Церковного суду УПЦ), Вишгородський і Чорнобильський Павел (Намісник Києво-Печерської Лаври), Чернівецький і Буковинський Мелетій (голова ВЗЦЗ УПЦ), Бориспільський і Броварський Антоній (керуючий справами УПЦ), єпископат Української Православної Церкви, а також численне духовенство.

Під час звершення Божественної Літургії на малому вході Предстоятель возвів у сан митрополита архієпископів: Конотопського і Глухівського Романа, Вознесенського і Первомайського Олексія, Олександрійського і Світловодського Боголєпа; у сан архієпископа єпископів: Хотинського Веніаміна, Баришівського Віктора, Білогородського Сильвестра, Ладижинського Сергія, Рівненського і Острозького Пимена.

Після читання Євангелія Блаженніший Митрополит Онуфрій звернувся до віруючих зі словом проповіді, в якому розповів про життя, подвиг і чудо святих семи отроків Єфеських, продовживши: «Ці святі тривалий час перебували у надзвичайному сні, але Господь розбудив їх, щоб показати силу Свого Божества. Він є Бог живих і мертвих, у Нього всі живі, і смерть після Воскресіння Христового є просто короткостроковим сном, після якого людина обов’язково прокинеться і постане перед Судом Господнім.

Нехай Бог береже всіх нас, дарує мир нашому народу і сподобить кожного з нас у свій час постати з отроками Єфеськими перед Божим лицем у Царстві Небесному!»

Під час Божественної Літургії підносилися особливі прохання про дарування миру і тиші в землі нашій українській та визволення від всякого ворога і супостата, а також про благословення Боже для приймаючих у себе тих, хто був змушений залишити свої рідні будинки.

Після закінчення Літургії Митрополиту Київському і всієї України Онуфрію було проголошено многоліття.

На завершення від імені єпископату, духовенства та всіх вірних чад Української Православної Церкви Предстоятеля УПЦ привітав митрополит Агафангел, після чого Блаженніший Владика подякував усім за теплі слова та спільну молитву.

Також Священноархімандрит Лаври прийняв вітання парафіян та паломників Лаври, а потім преподав усім, хто молився за богослужінням, Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель річниця Успенська площа інтронізація

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: