Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

17.08.2017

У річницю інтронізації Блаженнішого Митрополита Онуфрія Намісник Лаври співслужив Предстоятелю УПЦ

000У річницю інтронізації Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну Літургію у Великій церкві. Його Блаженству співслужили постійні члени Священного Синоду УПЦ митрополити: Одеський і Ізмаїльський Агафангел, Хустський і Виноградівський Марк, Кам’янець-Подільський і Городоцький Феодор (глава Церковного суду УПЦ), Вишгородський і Чорнобильський Павел (Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври), Бориспільський і Броварський Антоній (керуючий справами УПЦ), сонм архієреїв, братія і численні гості Лаври у священному сані.

Напередодні ввечері також в Успенському соборі Києво-Печерської Лаври Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив всенічне бдіння на честь ікони Пресвятої Богородиці, іменованої «Печерська».

Під час Літургії на малому вході Предстоятель УПЦ возвів у сан митрополита архієпископа Кіровоградського і Новомиргородського Іоасафа, в сан архієпископа єпископів: Обухівського Іону, Банченського Лонгіна, Конотопського і Глухівського Романа.

Після читання Євангелія Предстоятель розповів про подвиг заради Христа святих отроків Ефеських і про те, яке велике чудо Господь явив через них.

Житіє святих мучеників нагадує нам, що після Пришестя Христового те, що ми називаємо смертю, є «… нашим переходом із земного життя у вічність, і для нас це сон, після якого людина прокинеться і постане на Суд Христовий».

Про це нам Господь нагадує щодня через наш сон і пробудження. Також Святе Письмо закликає не забувати про смерть: «Пам’ятай про кончину твою і вовіки не згрішиш» (Сир. 7:39). Тому, за словами Предстоятеля: «Якщо людина пам’ятає про призначення свого життя, усвідомлює сутність теперішнього та майбутнього життя, це оберігає від багатьох гріхів і допомагає зберегти неушкодженим образ Божий в собі і йти вірним шляхом до Христа».

На закінчення Блаженніший Митрополит Онуфрій побажав усім Божої допомоги, щоб ми «… пам’ятали про короткість земного життя і про те, що повинні будемо залишити обитель, в якій ми живемо, хочемо того, чи ні, і перейти в вічну Вітчизну, яка називається Царством Небесним».

Після запричастного стиха був проспіваний древній хвалебний гімн «Тебе Бога хвалимо» на честь річниці інтронізації Предстоятеля УПЦ.

Після закінчення богослужіння після співу многоліття від імені єпископату, духовенства, чернецтва та мирян з днем інтронізації Предстоятеля Української Православної Церкви привітав Високопреосвященніший митрополит Агафангел, побажавши йому духовних і тілесних сил, здоров’я, також ревності у вірі і безперестанної допомоги Божої в його нелегкому Первосвятительському служінні.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель річниця інтронізація

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: