Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Важливі новини

17.08.2021

В Лаврі відбулися урочистості річниці інтронізації Предстоятеля УПЦ

002Сім років тому на митрополичий престол древнього міста Києва зволенням Святого Духа був зведений обраний українським єпископатом Блаженніший Митрополит Онуфрій.

Головні богослужіння з нагоди знаменної дати були звершені на площі перед Успенським собором Києво-Печерської Лаври.

Під час Божественної Літургії Предстоятелю Української Православної Церкви співслужили члени Священного Синоду митрополити: Одеський і Ізмаїльський Агафангел, Хустський і Виноградівський Марк, Кам’янець-Подільський і Городоцький Феодор, Вишгородський і Чорнобильський Павел, Бориспільський і Броварський Антоній, сонм преосвященних архієреїв і численне духовенство.

Напередодні ввечері також перед Великою церквою було звершено всенічне бдіння на честь ікони Божої Матері «Похвала Печерська» і пам’яті семи отроків Ефеських.

001Під час богослужіння високих церковних нагород були удостоєні: архієпископи Івано-Франківський і Коломийський Серафим, Роменський і Буринський Іосиф, Черкаський і Канівський Феодосій возведенням у сан митрополита; єпископи Золотоніський Іоанн, Болградський Сергій, Новосанжарський Веніамін, Іванківський Касіян возведенням у сан архієпископа.

Після читання Євангелія Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звернувся до віруючих зі словом проповіді, в якому розповів про життя, подвиг і чудо святих семи отроків Ефеських, пам’ять яких звершується в цей день, після чого продовжив: «Житіє цих святих – дивна історія нашої Церкви. Велике чудо, яке Господь створив через них, показує, що після спокутного подвигу Христового для нас смерть є більш-менш коротким сном, після якого кожна людина прокинеться і стане на Суді Христовому.

Якщо благодать Божа буде над нами, то ми теж будемо причасниками того життя, яким вже насолоджуються сім отроків Ефеських – вони сьогодні моляться перед престолом Божим. За їх молитвами нехай Господь буде милостивим і до всіх нас!»

003Після закінчення Літургії Митрополиту Київському і всієї України Онуфрію було проголошено многоліття, після чого на адресу Блаженнішого Архіпастиря були зачитані привітальні слова від Предстоятелів Помісних Православних Церков.

На завершення від імені єпископату, духовенства і всіх вірних чад Української Православної Церкви Предстоятеля УПЦ привітав митрополит Агафангел, після чого Блаженніший Владика подякував усім за теплі слова і спільну молитву. «Наша єдність має силу, коли ми єдині в Бозі. Цю єдність ніхто не може зруйнувати», – нагадав пастві Блаженніший Митрополит Онуфрій.

Також Священноархімандрит Лаври прийняв привітання парафіян Лаври і паломників і преподав усім Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель річниця Успенська площа нагородження інтронізація

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: