Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Важливі новини

17.08.2020

Предстоятель УПЦ очолив богослужіння 6-річчя своєї інтронізації

00117 серпня виповнюється 6 років з моменту інтронізації Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія. З цієї нагоди в Лаврі були звершені урочисті богослужіння, які очолив Священноархімандрит Києво-Печерської Лаври, Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Напередодні ввечері всенічне бдіння і в сам святковий день Божественну Літургію Первосвятитель звершив на площі перед Успенським собором Лаври. Його Блаженству співслужили постійні члени Священного Синоду Української Православної Церкви митрополити: Одеський і Ізмаїльський Агафангел, Хустський і Виноградівський Марк, Донецький і Маріупольський Іларіон, Кам’янець-Подільський і Городоцький Феодор (глава Церковного суду УПЦ), Вишгородський і Чорнобильський Павел (Намісник Києво-Печерської Лаври), Бориспільський і Броварський Антоній (керуючий справами УПЦ), єпископат Української Православної Церкви, а також численне духовенство.

Під час звершення Божественної Літургії на малому вході Предстоятель возвів у сан митрополита архієпископів: Каменського і Царичанського Володимира, Новокаховського і Генічеського Філарета, Кременчуцького і Лубенського Миколая, Банченського Лонгіна, в сан архієпископа єпископів: Васильківського Миколая, Шепетівського і Славутського Євсевія, а також удостоїв орденів ряд архієреїв УПЦ, приурочених до ювілейних дат.

Після читання Євангелія Блаженніший Митрополит Онуфрій звернувся до віруючих зі словом проповіді, в якому розповів про життя, подвиг і чудо святих семи отроків Ефеських, пам’ять яких звершується в цей день, після чого продовжив: «Господь приготував для людини Рай. Людина створена для того, щоб жити на землі не жалюгідним, повним скорбот життям, але щоб тут, на землі, готувати себе до вічності, щоб жити за Божественними законами. А коли людина живе за цими законами, то вона готує себе до вічності, до прийняття втраченого Раю.

Якщо ми будемо жити на землі не за законами людським, які змінюються як людина, а за Божественними заповідями, котрі незмінні, як і Сам Бог, адже Бог є Любов, то і після того сну, який кожен з нас повинен пережити – сну смерті, ми сподобимося тієї слави, що заслужили у Бога сім отроків Ефеських, які сьогодні на небі веселяться і прославляють Триєдиного Бога Отця і Сина і Святого Духа на віки віків!»

Під час Літургії підносилися сугубі прохання і молитва, що читається «під час згубної пошесті».

Після закінчення богослужіння Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Онуфрію було проголошено многоліття.

На завершення від імені єпископату, духовенства і всіх вірних чад Української Православної Церкви Первосвятителя привітав митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел, після чого Блаженніший Владика прийняв вітання парафіян Лаври і паломників і преподав усім предстоятельське благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель Успенська площа інтронізація

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: