Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Важливі новини

28.08.2019

Первосвятитель очолив богослужіння великого свята Успіння Богородиці і Приснодіви Марії

 

002У двонадесяте свято Успіння Пресвятої Богородиці, яке є головним престольним святом Києво-Печерської Лаври, богослужіння в святій обителі очолив Священноархімандрит монастиря Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Його Блаженству співслужили Намісник Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, високопреосвященні архіпастирі, братія і гості монастиря в священному сані.

Напередодні ввечері Предстоятель Української Православної Церкви звершив всенічне бдіння в Успенському соборі. Перед початком бдіння соборним чином на чолі з владикою Павлом був прочитаний Акафіст Успінню Пресвятої Богородиці.

https://youtu.be/D54yYzv9llQ

Братське всенічне бдіння з Чином погребіння Плащаниці Божої Матері, акафістом і хресним ходом в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських очолив благочинний обителі архімандрит Антоній. Після співу великого славослів’я був звершений хресний хід навколо Успенського собору з Плащаницею Пресвятої Богородиці.

В сам день свята Успіння Божої Матері Літургію у Великій церкві очолив казначей монастиря архімандрит Нестор. На запричасному вірші архімандрит Арефа в своєму слові до численних парафіян і паломників порівняв перехід у вічність рідних людей, який завжди виражається в горі, з торжеством Успіння Богоматері, що святкується з перших століть християнства. Після чого батюшка продовжив: «Богоматір завжди була зі святими апостолами. Тепер, після Свого відходу до Свого Божественного Сина, Вона завжди перебуває з віруючими. Свідченням тому є безліч чудотворних ікон, через які Вона надає милості нам. Попросимо і зараз у Божої Матері, щоб Вона виклопотала у Сина Свого і Бога нашого мир для нашої держави і всього світу, щоб Вона випросила для нас і наших близьких помилування на Страшному Суді і нам всім сподобитися спадку вічних благ!»

Божественну Літургію соборним чином на площі перед Успенським собором звершив Предстоятель УПЦ Блаженніший Митрополит Онуфрій.

На малому вході Первосвятитель удостоїв братію Києво-Печерської Лаври богослужбових нагород: помічник благочинного архімандрит Стефан, глава Відділу інформації та зв’язків з громадськістю архімандрит Іларіон, протоієрей Сергій Ланцішко удостоєні носіння другого хреста з прикрасами; блюститель Ближніх печер ієромонах Іоанн зведений в сан архімандрита; ієромонахи Мардарий і Лука нагороджені правом носіння хреста з прикрасами; ієромонахи Філарет і Симеон — палицею, ієромонахи Феодосій, Володимир, Лука, Ахила — наперсним хрестом, ієродиякони Ісаак, Анатолій, Касіян, Никодим — подвійним орарем.

Після читання Євангелія Первосвятитель звернувся до пастви зі словом проповіді, в якому розповів про Пресвяту Богородицю і як сталося Її дивне Успіння, після чого продовжив: «Матір Божа є для нас прикладом чистоти, смирення, скромності, боголюбства. Матір Божа перебуває найкращою Людиною, Котра коли-небудь жила або буде жити на землі. І по Своєму достоїнству Вона вище херувимів і серафимів.

Коли Господь проповідував на землі, Матір Божа завжди невідступно слідувала за Своїм Сином. Вона була і залишається нам прикладом у всьому. І Успіння Божої Матері нагадує нам про те, що якщо і ми будемо жити благочестиво, будемо ухилятися від гріхів, будемо молитися Богу, будемо любити Бога і ближнього, то і наша земна смерть, яку ми повинні пережити, буде для нас не часом муки і страждань, але буде успінням, тобто таким солодким сном, в якому ми перейдемо з життя тимчасового в життя вічне!»

Після закінчення Літургії архіпастирі, духовенство, що співслужили, парафіяни Лаври і численні паломники на чолі з Предстоятелем пройшли хресним ходом навколо Лаври від Успенського собору до Ближніх печер, де було звершено молебень, після якого всі, хто молився за богослужінням, були окроплені святою водою, а освяченому собору було проспівано многоліття. Також всім присутнім на урочистостях була запропонована святкова трапеза.

Нагадуємо, що сьогодні о 17:00 Блаженніший Митрополит Онуфрій очолить утреню з Чином погребіння Плащаниці Божої Матері в Успенському соборі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель відео братське богослужіння Успенська площа нагородження Успіння

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: