Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Важливі новини

28.08.2021

Священноархімандрит Лаври очолив урочистості престольного свята

003У день великого свята Успіння Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії в Києво-Печерській обителі звершуються особливі богослужіння, так як головний храм присвячений цьому двунадесятому святу.

Традиційно всенічне бдіння напередодні свята звершується в соборах Києво-Печерської Лаври. У Великій церкві богослужіння випереджалося малою вечернею з читанням Акафіста Успінню Пресвятої Богородиці. Потім Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив бдінну службу, після якої було звершено наречення обраного єпископом Коктебельським архімандрита Агафона. До свого обрання архієреєм священнослужитель Лаври ніс в обителі послух ризничного.

Особливістю братської всеношної, яка звершувалася в храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських з Трапезною палатою, є звершення Чину погребіння.

На початку полієлея Плащаниця Божої Матері була урочисто винесена священнослужителями з вівтаря і покладена посеред храму на приготований надгробок. Після особливих піснеспівів на священне преставлення Пресвятої Богородиці було звершено чинопослідування Акафіста Успінню Пресвятої Богородиці, яке закінчилося колінопреклонною молитвою до Її заступництва, а в кінці всього богослужіння був звершений хресний хід навколо Успенського собору.

У сам день престольного свята соборну Божественну Літургію очолив Священноархімандрит Лаври Блаженніший Митрополит Онуфрій. На початку богослужіння була звершена архієрейська хіротонія архімандрита Агафона. Предстоятелю Української Православної Церкви також співслужили митрополит Донецький і Маріупольський Іларіон, Намісник Печерської обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, митрополит Львівський і Галицький Філарет, глава Синодального сайту інформаційно-просвітницького відділу УПЦ митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент, архієпископ Путивльський Антоній, архієпископ Фастівський Даміан, єпископ Баришівський Віктор, ректор КДАіС єпископ Білогородський Сильвестр, єпископ Переяслав-Хмельницький Діонісій, єпископ Петропавлівський Андрій, єпископ Згурівський Амвросій, єпископ Вишневський Спиридон, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк, єпископ Бишівський Кирил, братія і гості монастиря в священному сані.

На малому вході лаврські священнослужителі були удостоєні високих богослужбових нагород. У сан архімандрита були возведені ієромонах Григорій і ієромонах Феодосій, хрестом з прикрасами були нагороджені ієромонахи Ахила, Сильвестр і Іоанникій, наперсним хрестом нагороджені іеромонахи Феогност і Памва, ієродиякон Никита возведений в сан архідиякона.

Після читання Євангелія Блаженніший Митрополит Онуфрій звернувся до віруючих з архіпастирським словом, розповівши про святе життя Пречистої Діви Марії до Її відшестя до Господа.

 «Господь забрав тіло Своєї Пречистої Матері до Себе на Небо, бо Матір Божа була Кивотом, в Котрий вмістився Невмістимий Бог, – продолжив Предстоятель. – Вона була тим Вмістилищем, в Котрому зберігалася манна вічного життя. Жезлом, Котрий був сухим, але животіючи – так і Пресвята Богородиця животіє життя для всього людства.

Матір Божа зараз на Небі молиться за тих, хто шанує Її Сина і вірить в Нього як в Сина Божого і Спасителя світу. Святкуючи Успіння Богородиці, ми просимо, щоб Вона допомагала нам в скорботах і випробуваннях, щоб ми переносили це гідно, як і вона це робила. Щоб допомагала нам терпіти, прощати і любити, як заповідав нам Господь, Якому нехай буде слава на віки вічні!»

Наприкінці богослужіння Предстоятель УПЦ промовив слово на вручення жезла єпископу Агафону, після чого новорукопокладений архіпастир осінив усіх першим архієрейським благословенням.

На завершення був звершений соборний хресний хід до Ближніх печер, де після славлення свята всі були окроплені святою водою, а у Дальніх печер паломникам була запропонована святкова трапеза.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель братія хіротонія cross procession Успіння

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: