Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Важливі новини

28.08.2022

В Лаврі звершені богослужіння головного престольного свята

001Велике свято Успіння Божої Матері, яке ще називають «Богородичною Пасхою», цього року співпало з 11-ю Неділею після П’ятидесятниці. Традиційно в Києво-Печерській обителі на честь Успіння Пресвятої Владичиці нашої Богородиці та Приснодіви Марії відбуваються особливі урочистості, оскільки головний храм присвячений цьому двонадесятому святу.

Цього дня святкові богослужіння у Києво-Печерській Лаврі звершив її Священноархімандрит Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Перед всенощною малу вечірню з читанням Акафіста Успінню Пресвятої Богородиці очолив Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Павел.

Особливістю братської всенощної, яка звершувалася в цей же час у храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських з Трапезною палатою, є звершення Чину погребіння плащаниці.

На початку полієлію плащаницю Богоматері було урочисто винесено священнослужителями з вівтаря та покладено посеред храму на уготований надгробок.

Після особливих піснеспівів на священне преставлення Пресвятої Богородиці було звершено чинопослідування Акафіста Успінню Пресвятої Богородиці, яке закінчилося колінопреклоним молитовним зверненням до Її заступництва, а наприкінці всього богослужіння було звершено хресний хід навколо Успенського собору.

В сам день свята Успіння Пресвятої Богородиці соборна Божественна Літургія була звершена на площі перед Великою церквою. Під час богослужіння Первосвятителю співслужили: Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, митрополит Бориспільський і Броварський Антоній (керуючий справами УПЦ), митрополит Львівський і Галицький Філарет, митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент (глава Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ), архієпископ Баришевський Віктор, єпископ Вишневський Спиридон, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк, братія обителі у священному сані.

На малому вході священнослужителі були удостоєні церковних нагород.

Після читання Євангелія Предстоятель УПЦ звернувся до численних паломників з архіпастирським словом, нагадавши древнє церковне Передання про Успіння Пресвятої Діви Марії. «Божа Матір Сама приготувала себе для відходу з цього життя, продовжив Митрополит Онуфрій. Вона лягла на одр і в молитві віддала Свою душу в Божі руки. Великий смуток і водночас радість була у християн. Раділи з того, що Пресвята Богородиця пішла туди, де краще жити — до Бога. А засмучувалися з того, що вже не мали з собою такої втіхи.

Божа Матір перейшла у вічність, як уснула, тому Свята Церква називає Її смерть Успінням. Але Своїм Успінням Вона не залишила світ, і ми просимо Її, щоб вона не залишила нас Своїм Материнським благодатним покровом. Щоб Вона покривала нашу землю, наш народ і вимолила мир для України, всіх нас і випросила для нас у Бога дар вічного спасіння у Христі Іісусі Господі нашому, Якому слава на віки віків!»

Після богослужіння було звершено хресний хід до Ближніх печер.

Також була запропонована трапеза для паломників на площі біля Дальніх печер.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель братське богослужіння cross procession Успенська площа Успіння

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: