Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Важливі новини

17.08.2014

Новообраний Предстоятель УПЦ зведений на престол митрополитів Київських (відео)

17 серпня цього року для повноти Православної Церкви і всієї України звершилася важлива історична подія. На кафедру святих Митрополитів Київських Михаїла, Іларіона, Макарія, Петра, Філарета, Володимира і Костянтина був зведений Блаженніший Митрополит Онуфрій.

Урочисте богослужіння розпочалося близько 8 ранку на Успенській площі Києво-Печерської Лаври. Через півгодини під дзвін лаврських дзвіниць архієреї, які прибули з усього світу, і ієрархи нашої Церкви вийшли до найдавніших Святих воріт обителі на зустріч Онуфрія, обраного і нареченого Митрополитом Київським і всієї України.

На малому вході Божественної Літургії після урочистої процесії архієреями Української і Руської Православної Церкви були зачитані Грамоти Собору єпископів УПЦ та Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила, які потім були вручені Митрополиту.

Далі були проспівані тропар і кондак Святої П’ятидесятниці.

В кінці Трисвятого найстарші члени Священного Синоду УПЦ підвели новообраного Митрополита до сідалища на горному місці і справили потрійне «посадження на стіл» нареченого Первосвятителя. При цьому духовенство співало грецькою мовою «Достоїн». Митрополитами Одеським і Ізмаїльським Агафангелом, а також Бориспільським і Броварським Антонієм були прочитані молитви з Чину настоловання.

Під час інтронізації Намісник Лаври митрополит Павел прочитав особливу ектенію з призиванням Божественного благословення для Блаженнішого Митрополита Онуфрія.

Потім перед Блаженнішим Митрополитом Онуфрієм, як і перед Предстоятелями в інших Помісних Православних Церквах, був предподнесений Хрест.

Під час проголошення єктенії Його Блаженство творив особливу молитву про дарування миру країні і народу.

Наприкінці богослужіння від імені єпископату і всіх вірних чад Української Православної Церкви прозвучало вітання новопосажденному Митрополиту. Після вручення Першосвятительського жезла послідувало благословення Предстоятеля і було проголошено «многая літа» Його Блаженству, архієреям, країні, владі, воїнству, народу і всім православним християнам.

Далі були прочитані вітальні листи від представників державної влади і прозвучали вітальні послання Першоієрархів Руської, Константинопольської, Олександрійської, Єрусалимської, Кіпрської, Грузинської, Сербської, Румунської, Болгарської, Елладської, Польської, Чехословацької і Американської Помісних Церков, які були зачитані преосвященними представниками перелічених Православних Церков.

Після чого Блаженніший Митрополит Онуфрій вперше звернувся до всіх із Першосвятительським словом, в якому назвав своє обрання не повагою і честю, а відповідальним послухом Матері Церкві, за який потрібно буде дати відповідь на Страшному Божому Суді. Предстоятель попросив у віруючих сугубих молитов про дарування йому сил і допомоги Божої в нелегких першосвятительських працях.

Божественна Літургія завершилася співом хвалебного гімну.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель відео інтронізація

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: