Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Архів

21.03.2018

У храмах Лаври звершено Маріїне стояння

У середу ввечері п’ятої седмиці Великого посту звершується особливе богослужіння, що має назву Маріїне стояння. У цей день під час утрені читається повністю Великий покаянний канон преподобного Андрія Критського, а також житіє преподобної Марії Єгипетської. Треба зауважити, що в першу седмицю Великого посту Канон читається перші чотири дні частинами.

Богослужіння в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських очолив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Його Блаженству співслужили: намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, архієпископ Бучанський Пантелеімон, архієпископ Львівський і Галицький Філарет, єпископ Баришівський Віктор, ректор Київських духовних шкіл єпископ Білогородський Сильвестр, а також братія Святої Печерської обителі в священному сані.

Братське богослужіння було звершено у Великій церкві Києво-Печерської Лаври. За традицією за цим богослужінням Великий покаянний канон виконується співучо почергово двома криласами з канонархом.

За богослужінням в Успенському соборі благочинним Лаври архімандритом Антонієм, а в Трапезному храмі — Намісником обителі митрополитом Павлом було прочитано житіє преподобної Марії Єгипетської, написане святителем Софронієм, патріархом Єрусалимським, згідно з яким майбутня подвижниця жила в другій половині V — першій половині VI століття, понад 17 років була блудницею. Одного разу вона була в Єрусалимі на святі Хрестовоздвиження і не змогла увійти в храм, після чого гаряче молилася Пресвятій Богородиці і потім змогла вклонитися великій християнській святині — Животворящому Древу Господньому. З цього моменту життя преподобної повністю змінюється, і вона, причастившись Святих Христових Таїн, віддаляється в пустелю, де і проводить все своє життя в покаянні і молитві. Про свої подвиги свята розповіла іноку Зосимі, якого через багато років зустріла в пустелі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Предстоятель відео братське богослужіння піст

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: