Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

14.03.2019

«Піст… вводить людину в рай»

002Увечері в четвертий день Великого посту за великим повечір’ям читається заключна частина Великого покаянного канону преподобного Андрія Критського.

У Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських Священноархімандрит Києво-Печерської Лаври Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій прочитав четверту частину Великого покаянного канону, після закінчення якого звернувся до пастви і численних паломників зі словом проповіді, в якому сказав: «Свята Православна Церква безперестанно нагадує нам про те, яким повинен бути піст людини, які цілі і які плоди піст повинен для нас приносити. У церковних піснеспівах йдеться про те, що справжній піст — це коли ми введемо злиденного в будинок, коли ми нагодуємо голодних, напоїмо спраглих, справжній піст — це коли ми будемо працювати над тим, щоб зменшувалися в нас гординя, зло, заздрість та інші пристрасті. Піст — це та чеснота, яка вводить людину в рай».

Також кажучи про їжу, яку можна їсти в піст, Блаженніший Митрополит Онуфрій звернув увагу присутніх на наступне: «Від розташування людського духу, від молитовного стану залежить і користь їжі, яку ми споживаємо. Нехай Господь допомагає нам, щоб ми в молитві, в покаянні, в пості, в тілесному утриманні проводили ці святі дні Чотиридесятниці і сподобилися великої честі побачити славне свято Світлого Христового Воскресіння!»

Намісник Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Павел прочитав заключну частину Великого покаянного канону в храмі святих страстотерпців Бориса і Гліба в місті Вишгороді.

Після читання канону владика Павел звернувся до віруючих із проповіддю, в якій розповів про важливість щирого покаяння в житті людини: «І прикладом такого покаяння для кожного з нас є свята преподобна Марія Єгипетська. Сьогодні під час читання канону всі ми чули кілька тропарів преподобній Марії. Вона вела розпусне життя, вона і не думала про те, що щось в її житті може змінитися, як часто думаємо і ми з вами, але Господь торкнувся її душі, і вона принесла справжнє покаяння. Вона нелицемірно змогла позбутися того гріха, в якому перебувала, і пішла в пустелю, щоб там в подвигу посту, молитви та помірності догодити Богові. І ми, дорогі брати і сестри, повинні намагатися хоча б частково наслідувати цей великий подвиг. Від нас не вимагається, щоб ми йшли в пустелі або ховалися від інших людей. Але ми повинні подивитися всередину себе, заглянути в свою душу і подібно до преподобної Марії виправитися. А час посту як ніякий інший підходить для того, щоб привернути нас до покаяння. Нехай же ці дні Великого посту послужать нам на користь, нехай вони стануть для кожного з нас тією лествицею, яка приведе нас до Царства Небесного і до вічної радості в Христі Іісусі, Якому від нас честь і поклоніння на віки віків!»

На завершення богослужіння митрополит Павел подякував настоятелю храму протоієрею Димитрію Денисенку за його труди і невпинне піклування про паству, після чого призвав на всіх тих, хто молився, Боже благословення.

https://youtu.be/74JPaQc5EDI

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Предстоятель відео піст Вишгород

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: