Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

19.03.2021

«Ми повинні вірити Євангелію і Церкві»

004Традиційно на першій седмиці Великого посту Намісник Києво-Печерської Лаври читає Покаянний канон преподобного Андрія Критського в стародавньому місті Вишгороді, преподаючи архіпастирське благословення на Чотиридесятницю настоятелю і пастві храму святих благовірних страстотерпців Бориса і Гліба.

Вже двадцять п’ятий рік митрополит Павел, будучи вікарієм Митрополита Київського і всієї України, носить титул Преосвященного Вишгородського.
Після прочитання заключної частини Великого покаянного канону Намісник Печерської обителі звернувся до віруючих Борисоглібського храму з напутнім словом, розповівши про важливість покаяння: «Коли людина дотримується посту, котрий називають «матір’ю цнотливості», вона немов по лествиці, що веде на Небо, сходить до Бога Отця. Ми часто не знаємо, в чому каятися: “Звідки почну плакатися?”. Але прп. Андрій Критський, що написав дивовижний Покаянний канон, допомагає нам у ці дні. Розглянувши заповіді, дані Мойсею в Старому Завіті, новозавітні заповіді Блаженства, обітниці, дані нами Богу, людина розуміє, що порушила все. Непослухом Богу ми стали невірні Йому, подібно до Адама і Єви при гріхопадінні.

Якщо хочемо спастися, то ми повинні вірити Євангелію і Церкві, тому що нею керує Христос.

Як можна частіше будемо ходити до храму, досліджувати Святі Писання, щоб мати через них вічне життя. Будемо черпати життєдайну воду, яку дарує нам Господь, і прославляти Триєдиного Бога, щоб мати велику нагороду в Царстві Небесному!»

Також владика Павел адресував слова подяки правлячому архієрею єпархії керуючому справами УПЦ митрополиту Бориспільському і Броварському Антонію і подякував настоятелю храму протоієрею Димитрію Денисенку за його безперестанні праці з благоустрою парафіяльного життя і за молитви.

У слові-відповіді від імені парафіян отець Димитрій звернувся до владики Павла: «Ваше Високопреосвященство, дорогий Владико Павло! Кожне Ваше служіння в нашій церкві дає нам особливе дихання, поповнюючи наші сили на початку Великого посту. Благословіть вітати Вас і побажати Божої допомоги, дякуємо за Ваші архіпастирські праці в справі збереження Православної віри, і нехай укріпить нас усіх Господь по Вашим молитвам!»

На завершення богослужіння митрополит Павел подякував усім за молитви, хору за прекрасний спів, після чого прикликав на всіх віруючих Боже благословення.

Наступного дня Намісник Києво-Печерської Лаври в Успенському соборі обителі очолив Літургію Передосвячених Дарів, після якої традиційно в цей день звершується молебень великомученику Феодору Тирону.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник піст Вишгород

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: