Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Архів

09.03.2018

Митрополит Павел вшанував пам’ять Предтечі Господнього

9 березня за новим стилем всією повнотою Православної Церкви звершується спогад Першого і Другого Обрітення чесної глави Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна. Відповідно до уставу в цей день звершується Літургія Передосвячених Дарів.

Напередодні ввечері полієлейну службу в Хрестовоздвиженському храмі очолив Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел у співслужінні братії обителі в священному сані. У вівтарі молився архієпископ Бучанський Пантелеімон.

У сам день свята владика Павел звершив Літургію Передосвячених Дарів в тому ж храмі у співслужінні братії Святої Печерської обителі. За Літургією молився єпископ Туровський і Мозирський Леонід (Білоруська Православна Церква).

Після читання Євангелія митрополит Павел звернувся до віруючих зі словом проповіді, в якому розповів про те, що ми знаємо про Іоанна Хрестителя зі сторінок Священного Писання, а також яким було земне життя Іоанна Предтечі.

«Багато було сказано про сьогоднішній день і про ті події, які відбувалися дві тисячі років тому, — сказав владика Павел, — багато хто думає, що всі ці події залишилися в історії. Але якщо ми проаналізуємо все, що відбувається, то зрозуміємо, що ті події, які звершувалися дві тисячі років тому, вони звершуються і сьогодні. Адже щодня під час всіх богослужінь Свята Церква словами Святого Пророка і Предтечі Господнього Іоанна закликає нас до найголовнішого — до покаяння. І якщо людина має в собі покаянне почуття і робить цю велику справу у своєму житті, вона обов’язково зустрінеться з Христом, про Якого нам сповіщає Предтеча у своїй проповіді».

Повідав владика про те, якою була смерть Святого Предтечі Іоанна, яке покарання було для тих, хто скоїв цей злочин і усік главу Предтечі, що сталося з його чесною главою надалі і про те, які дива відбувалися під час Обрітення цієї глави. Намісник Лаври продовжив: «Якщо людина погано чинить з творінням Божим, з друзями Божими, вона неодмінно отримає відплату! Багато хто стоїть осторонь, коли вбивають людей, коли вбивають і побивають священиків, коли руйнують храми. Паплюжать не нас, але паплюжать Того, Хто не мав жодного гріха. Церква робить всі ті справи для нашого з вами спасіння, про які говорив Христос Спаситель, але багатьом ця місія Церкви неугодна. Іоанн Хреститель був останнім і найбільшим Пророком. Він сподобився покласти руку на Творця Всесвіту під час Хрещення Господнього. Він став і першим мучеником Нового Заповіту. Він закликає нас не робити нікому зла, він закликає до правди, і за це його вбивають. Люди, які живуть у світі, які живуть без Бога, противляться Його заповідям, для таких людей заклик до покаяння є чужим.

Давайте ж ми, дорогі брати і сестри, прислухаємося сьогодні до голосу Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна, який утверджує нас в Істині, Яка тут, поруч з нами, в храмі, Вона стоїть на Голгофі, Вона проповідувалась і проповідується тут, в Церкві, яку Господь стяжав Своєю Чесної Кров’ю і Якому від нас слава на віки вічні!»

Після закінчення богослужіння Намісник Києво-Печерської Лаври подякував братії, які співслужили, і тим, хто зібрався в цей день в храмі, за молитви, іменинників привітав з днем небесного покровителя, а причасників — з прийняттям Святих Христових Таїн і призвав на всіх Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник братське богослужіння піст Предтеча

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: