Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

09.03.2023

Намісник Лаври вшанував пам’ять Хрестителя Господнього Іоанна

025У день, коли всією повнотою Православної Церкви звершується спомин першого і другого знайдення чесної глави святого Пророка Іоанна Предтечі, митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив Літургію Передосвячених Дарів у Хрестовоздвиженському храмі. Наміснику Києво-Печерської Лаври співслужили братія Святої Печерської обителі у священному сані.

Після читання Євангелія владика Павел звернувся до віруючих зі словом проповіді, в якому розповів про життя, проповіді, мученицьку кончину, а також про історію першого і другого знайдення чесної глави Предтечі Господнього, після чого продовжив: «Сьогодні, дорогі брати і сестри, Свята Церква молитовно вшановує великого угодника Божого, першого проповідника Євангелія.

Ні про якого Божого пророка і святого не говорилося так, як про Хрестителя Господнього Іоанна. Його цнотливе життя, постницька помірність, святість життя є прикладом для всіх поколінь до кінця віків.

Ми з вами бачимо, що робили із праведними людьми протягом історії людства. Ми бачимо, як убивали святителів, мучеників, сповідників. І досі триває гоніння на тих, хто істинно вірує в Бога і хто стоїть на боці правди та істини, як це робив святий Іоанн Предтеча. Так, гоніння були завжди і в усі часи, але де пам’ять тих, хто мучив, де пам’ять тих, хто чинив безчинства, як про них відгукуються зараз?

Голос Предтечі звучить не лише на річці Йордан, а й у кожному серці. Ми буваємо часто неправі, часто лукаві, часто лихословимо, засуджуємо, але ми повинні пам’ятати, що за всякий гріх людина буде покарана, як це сталося і з тими, хто усік главу Іоанна Предтечі. Гордість і заздрість руйнують серце людини, і така людина має неодмінно змінити своє життя, почувши слова проповіді Христа Спасителя та святого Предтечі Господнього. Ми з вами повинні і зобов’язані ходити у світлі Христового вчення, адже Христос постраждав за кожного з нас, Христос пролив Свою Кров, Христос приходить до кожного з нас і, незважаючи на наші гріхи та беззаконня, Він усіх нас, як блудного сина, приймає в Свої обійми і дає все, що нам необхідне для тимчасового та вічного життя».

Під час Божественної Літургії підносилися особливі прохання про дарування миру і тиші в землі нашій українській та визволення від всякого ворога і супостата, а також про благословення Боже для приймаючих у себе тих, хто був змушений залишити свої рідні домівки.

Після богослужіння митрополит Павел прочитав молитву перед іконою Пророка, Предтечі та Хрестителя Господнього Іоанна, після чого подякував братії, що співслужили, і всім, хто зібрався в храмі, за молитви, причасників привітав з прийняттям Животворящих Таїн Христових, іменинників — з днем небесного покровителя, після чого прикликав на паству Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник піст Предтеча

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: