Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

07.07.2021

Намісник Лаври очолив богослужіння свята Різдва Іоанна Предтечі

004

За півроку до святкування Світлого Різдва по плоті Господа Бога і Спаса нашого Іісуса Христа Православною Церквою згадується подія появи на світ Його Предтечі і Хрестителя. На честь великого свята Різдва святого Пророка Іоанна при головній святині Києво-Печерської Лаври – Успенському соборі був побудований храм, який згодом опинився в стінах Великої церкви.

Напередодні престольного свята Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив всенічне бдіння в головному приділі, а на наступного дня Божественну Літургію в Іоаннопредтеченському приділі Успенського собору. Його Високопреосвященству під час урочистих богослужінь співслужили братія Святої Печерської обителі в священному сані.

Після читання Євангелія владика Павел звернувся до пастви зі словом проповіді, розповівши про те, як оповідає нам Євангеліє про Різдво чесного славного Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна: «Батьки великого Пророка праведні Захарія і Єлисавета були в похилому віці і не мали дітей, від чого страждали. Але Господь забрав у святого подружжя «наругу бесчадства», і у них народився син, якому було дано ім’я Іоанн. Виповнилося те, про що провіщав Захарії Архангел Гавриїл: “…жінка твоя Єлисавета народить тобі сина, і багато народженню його зрадіють” (Лк. 1:13-14).

Святий Іоанн Предтеча знаходиться вище всіх пророків, апостолів, тому що доторкнувся своєю рукою до голови Христа Спасителя. Тому сьогодні, згадуючи подію Різдва Предтечі Іоанна, ми схиляємося і перед молитовним подвигом святих Захарії і Єлисавети, батьків Хрестителя Господнього, бачачи наскільки вони лагідно і терпляче переносили всі ганьблення. Вони молитвою підготували себе до Народження їх сина, якому судилося уготувати шлях для Спасителя світу.

Будемо молитися, щоб Господь змилосердився над нами, послав нам Свою благодать і силу, яка зміцнює немічних, і допоміг нам принести належне покаяння, щоб усім нам досягти тихої пристані Царства Небесного!»

Після закінчення Літургії були проспівані тропар, кондак та величання перед іконою Різдва Предтечі Господнього, після чого митрополит Павел привітав з престольним святом всіх, хто зібрався сьогодні в храмі для молитви, прикликавши на прихожан і паломників Лаври Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник престольне свято Предтеча

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: