Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Важливі новини

07.07.2022

Митрополит Павел вшанував пам’ять Іоанна Предтечі

033

На честь великого свята Різдва святого славного Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна богослужіння в Києво-Печерській Лаврі очолив Намісник обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел.

Напередодні ввечері в Успенському соборі було звершено всенічне бдіння. Літію звершив Намісник Лаври.

У сам святковий день владика Павел очолив Божественну Літургію в Предтеченському приділі Великої церкви.

Після читання Євангелія на Літургії митрополит Павел звернувся до пастви зі словом проповіді, в якому розповів про подію Різдва Іоанна Предтечі, описану в Святому Євангелії, після чого продовжив: «Святий Іоанн Предтеча знаходиться вище за всіх пророків, апостолів, тому що доторкнувся своєю рукою до глави Христа Спасителя. Тому сьогодні, згадуючи подію Різдва Предтечі Іоанна, ми схиляємось і перед молитовним подвигом святих Захарії та Єлисавети, батьків Хрестителя Господнього, адже наскільки вони лагідно та терпляче переносили всі поношення. Але вони молитвою підготували себе до Народження їхнього сина, якому судилося приготувати шлях для Спасителя світу.

Іоанн Предтеча закликав і закликає нас до того, щоб і ми принесли належні плоди покаяння. Всі ми повинні молитися про те, щоб Господь дарував нам таке покаяння, усі ми повинні молитися один за одного, а особливо батькам потрібно молитися за дітей, адже молитви батьків Господь чує неодмінно, як були почуті молитви святих праведних Захарії та Єлисавети. Молитвами батьків живуть діти, і про це треба пам’ятати завжди.

Звертаючи погляди до нього, туди, куди переселився перший мученик по благодаті — Пророк і Предтеча Іоанн, попросимо, щоб він підніс молитви до Бога і за наш народ, за нашу країну, за нашу Церкву, за кожну людину окремо, щоб Господь умилосердився на нас, послав нам Свою благость і допоміг нам принести належне покаяння, щоб усім нам стати спадкоємцями вічного блаженства в Царстві Небесному!»

За богослужінням підносилися особливі прохання про дарування миру та тиші в землі нашій українській та визволення від всякого ворога та супостата, а також про благословення Боже для приймаючих у себе тих, хто був змушений залишити свої рідні будинки.

Після закінчення Літургії митрополит Павел подякував братії, що співслужили, за молитви, привітав усіх із престольним святом нашої святої обителі, іменинників — з днем небесного покровителя, причасників — з прийняттям Животворящих Таїн Христових і прикликав на паству Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Предтеча

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: