Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

20.01.2018

Літургію в Іоанно-Предтеченському приділі звершив Намісник Лаври

003

Наступний день після свята Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Іісуса Христа присвячений пам’яті Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна, він іменується Собором Іоанна Предтечі. У цей день Божественну Літургію в Іоанно-Предтеченському приділі Великої церкви очолив Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел. Його Високопреосвященству співслужили благочинний монастиря архімандрит Антоній, а також братія обителі в священному сані.

Після читання Євангелія митрополит Павел звернувся до прихожан і паломників з проповіддю, закликаючи завжди довіряти всього себе Господу: «Господь ніколи не залишає тих, хто визнає і сповідує Його Богом. Так було і з старозавітними пророками і праведниками, яким від Господа було відкрито майбутнє про життя грядущого Месії, які чекали всією своєю душею пришестя у світ Спасителя. Коли збулися всі ці пророцтва, коли Христос перетерпів всі страждання, Хрест, смерть, Він зруйнував врата пекла і вивів звідти всіх тих, хто так жадав Його побачити і стати спадкоємцями Царства Небесного. Спадкоємцями вічних благ в чертогах Отця Небесного покликані стати і ми, якщо ми будемо гідними дітьми Божими. Для цього, за словами Самого Господа, нам необхідно «мати віру і хреститися», тобто мати віру в Іісуса Христа як Сина Божого і Спасителя світу. Спочатку ми повинні увірувати істинно, всім серцем, а далі, приймаючи Таїнство Хрещення, жити в Церкві, яку Господь стяжав Своєю Чесною Кров’ю і яка буде стояти до кінця віку.

Сьогодні Предтеча говорить: «Покайтесь, бо наблизилось Царство Небесне» (Мт. 3:2). Ці слова не закінчилися на Йордані, вони адресовані кожному з нас! Ми прийшли в цей світ, щоб навчитися жити. І, приймаючи вчення Церкви, ми повинні прийняти все те, що Господь нам дарував. А найголовніше — в Хрещенні Він дарує нам прощення наших гріхів, які має кожна людина, незалежно від того, де і коли вона народилася. Адам і Єва не мали національності, і через них гріх увійшов у всяку людину, тому Христос і прийшов спасти всіх, весь людський рід.

А ми, браття і сестри, повинні дякувати Богові, що ми хрещені, що ми є членами і частиною Святої Соборної Апостольської Церкви, яка затверджена Духом Святим і згодом кров’ю мучеників. Сама по собі людина нічого не може зробити. Вона може проявляти тільки зусилля, але без допомоги благодаті Божої у неї нічого не вийде. У Церкві через її Святі Таїнства ця благодать кожному з нас і преподається. Сьогодні ми молимо і просимо Предтечу і Хрестителя Господнього Іоанна, щоб він упросив Бога, і Господь помилував нас, адже ми по суті не зробили нічого, щоб отримати ту велику нагороду, яка уготована праведникам в Царстві Небесному. Але Господь милосердний, і за молитвами Предтечі Іоанна нехай подасть нам Свою благодать і хай допоможе досягти цієї тихої пристані вічного блаженства!»

На сугубій ектенії підносилися заупокійні молитви про новопреставленого насельника Лаври архімандрита Сильвестра

На завершення богослужіння владика Павел подякував братії, що співслужили, і тим, хто зібрався сьогодні в храмі, за молитви, іменинників привітав зі святом Собору Іоанна Предтечі, причасників — з прийняттям Животворящих Христових Таїн і закликав на всіх Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Предтеча

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: