Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

07.06.2018

«Якщо ми будемо любити Бога, то завжди будемо здійснювати вчинки за словом Божим»

У день, коли всією повнотою Православної Церкви згадується подія Третього Обрітення чесної глави Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна, Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив Божественну Літургію в Іоанно-Предтеческому приділі Великої церкви.

Владиці Намісникові співслужили братія Святої Печерської обителі в священному сані.

Після читання Євангелія митрополит Павел звернувся до пастви зі словом проповіді, сказавши про влаштовування Старозавітної Церкви, про те, як Господь Своєю Чесної Кров’ю стяжав для нас Новозавітну Церкву, як була встановлена церковна ієрархія і як вчення Христове передається безперервно в Святій Православній Церкві і до цього дня. «Господь знав, що Йому потрібно зійти в пекло, щоб спасти весь людськи рід, — продолжив владика. — У Бога немає мертвих, у Нього немає своїх і чужих, у Нього немає національностей, для Нього всі ми — діти. І за нашу віру, за наше терпіння, за нашу любов до Бога Він неодмінно дарує нам те, про що ми просимо! Якби Господь не любив нас, Він би залишив нас після гріхопадіння, але Він Сам приймає на Себе нашу людську природу, зазнає наругу, смерть, погребіння і тим самим звільняє нас від рабства смерті і гріха. Він прийшов як Умиротворительна Жертва за весь людський рід!»

Далі владика Павел повідав про ту подію, яку ми цього дня згадуємо — як відбулося Третє Обрітення чесної глави святого Іоанна Предтечі, продовживши: «Скільки за життя він натерпівся. Ми мало що знаємо про його життя, але ми знаємо, що він завжди був на боці правди, і заради цієї правди він і постраждав через усічення глави. Ми також часто думаємо, що страждаємо за правду. Але якщо ми поміркуємо над своїм життям, то зрозуміємо, що в нашому житті дуже багато провин, які нам в першу чергу потрібно виправити.

Якщо ми будемо любити Бога, то завжди будемо здійснювати вчинки за словом Божим! Святий Іоанн завжди був з Богом, і зараз, дивлячись на його життєвий подвиг, ми повинні переосмислити і своє життя, ми повинні сповідати свої гріхи і стати ближче до Бога, завжди залишаючись вірними чадами Його Святої Церкви.

Святий Іоанн Предтеча постраждав за правду, і нам, дорогі браття і сестри, потрібно навчитися любити правду, любити істину і йти за цією правдою, за цим словом, яке закликає нас до вічного і блаженного життя».

Не залишив без уваги митрополит Павел і шанованого цього дня святителя Інокентія Херсонського, який жив в ХІХ столітті, був першим вікарієм Київської Митрополії, ректором Київських духовних шкіл та закінчив свій життєвий шлях в місті Одесі, де і зараз почивають його нетлінні мощі. «Він залишив для нас чудові праці, — сказав митрополит Павел, — святитель Інокентій написав безліч проповідей, безліч праць богословського змісту, але особливо зворушливими є Акафісти Покрову Пресвятої Богородиці, Живоначальній Трійці, Страстям Христовим. І, напевно, не знайдеться такої людини, серце якої не зворушили б ці творіння, адже написані вони з великою сердечною прихильністю, а що знаходиться в серці людини, то вона виливає назовні. І ми бачимо, яким було серце святителя Інокентія, якою він був людиною, архіпастирем, проповідником, молитовником. І ми повинні, браття і сестри, на прикладі святих угодників в Церкві Христовій, в Домі нашому, вчитися мудрості, вчитися терпінню, щоб досягти Царства Небесного, якому немає кінця!»

Під час Літургії були піднесені сугубі молитви за мир в Україні.

Після закінчення богослужіння були проспівані тропар, кондак і величання святому Пророку і Предтечі Іоанну, після чого митрополит Павел привітав усіх, хто зібрався сьогодні в храмі для молитви, з престольним святом, іменинників, що носять імена святого Предтечі Іоанна і святителя Інокентія Херсонського — з днем небесних покровителів. Особливі слова вітання владики були адресовані тезоіменитим насельникам монастиря ієромонаху Інокентію і ієродиякону Інокентію, які несуть послух у відділі інформації і зв’язків з громадськістю Києво-Печерської Лаври. На згадку про спільну молитву владика Намісник підніс тезоіменитим насельникам монастиря проскури. Також митрополит Павел привітав причасників з прийняттям Животворящих Христових Таїн і призвав на прихожан і паломників Лаври Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник вітання Предтеча

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: