Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

11.09.2018

«Звіщати Божественну правду — сенс пророчого служіння»

День пам’яті Усікновення глави Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна є великим недвунадесятим святом. Для того, щоб підкреслити скорботний характер трагічної події мученицької кончини святого, в цей день Православна Церква встановила строгий піст.

Напередодні дня пам’яті Хрестителя Господнього в Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі було звершено всеношнне бдіння в декількох храмах. У Великій церкві богослужіння звершили митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, керуючий справами Української Православної Церкви і архієпископ Гурій (Кузьменко) у співслужінні духовенства обителі.

В сам день свята Божественну Літургію в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських звершив владика Гурій.

Після читання євангельського зачала, що оповідає про усікновення глави святого Пророка (див. Мк. 6:14-30), архієпископ Гурій розповів про житіє святого Іоанна Предтечі і суть пророцтв. «Звіщати Божественну правду — сенс пророчого служіння. Хреститель Господній звершував його з усією точністю незважаючи ні на що.  Виконуючи щиро свою місію до самого кінця, він не міг зупинитися ні перед чим і викривав царя Ірода за те, що, залишивши законну дружину, той беззаконно жив з Іродіадою, дружиною свого брата Филипа (Лк. 3, 19, 20).

Будемо пам’ятати і слухати проповіді Предтечі Господнього і не додавати гріх до гріха. Якщо оступилися, то зупинимося і виправимося з Божою допомогою.

Почнемо з малого і поступово перейдемо до більшої чесноти. Помічником і молитовним заступником в цьому нам буде Пророк і Хреститель Господній Іоанн, який стояв за правду при найважчих обставинах. Нехай буде і він в нашому житті дороговказом, що веде до Христа для досягнення життя вічного!», — побажав всім, хто молився за богослужінням, архієпископ Гурій.

Після богослужіння ризничний обителі архімандрит Андрій привітав причасників з прийняттям Животворящих Христових Таїн, іменинників з днем пам’яті Іоанна Предтечі і побажав усім Божої допомоги.

На богослужіннях в Лаврі на мирній єктенії підносилися сугубі молитви за тих, хто страждає недугою пияцтва і наркоманії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предтеча

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: