Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

06.10.2019

Неділя 16-та після П’ятидесятниці

007В шістнадцятий недільний день після великого свята Зішестя Святого Духа Православна Церква в цьому році згадує Зачаття чесного, славного Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна.

Напередодні свята всенічне бдіння у Великій церкві Києво-Печерської Лаври очолив Священноархімандрит обителі Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Предстоятелю Української Православної Церкви співслужили керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, архієпископ Бучанський Пантелеімон, ректор КДАіС єпископ Сильвестр, а також братія і гості Печерського монастиря в священному сані.

В сам недільний день Божественну Літургію в Трапезному храмі Лаври очолив перший постриженик обителі після її відкриття в 1988 році архімандрит Антоній (Новицький), який сьогодні молитовно відзначає свій день народження. На запричасному вірші зі словом настанови до віруючих звернувся керівник соціального відділу Лаври ієромонах Лукіан.

У своїй проповіді отець Лукіан пояснив особливе значення пророчого служіння для Старого і Нового Заповітів святого Пророка і Предтечі Господнього Іоанна. «Хреститель Господній стояв на межі між двома Заповітами, він був найбільший з пророків, — відзначив батюшка. — Але в якомусь сенсі він був і перший з найвеличніших монахів, тому що показав нам образ належного монашества, яким воно повинно бути у всьому своєму ідеалі, величі і красі. Він удостоївся хрестити Самого Господа і Спаса нашого Іісуса Христа.

Ще від самого зачаття Предтеча був обраний Богом на своє велике служіння, маючи заставу благочестя. Він народився від праведних батьків Захарії і Єлизавети, які виконували закон Божий. Таким чином він мав особливу можливість для того, щоб розкрити і примножити в собі весь кращий людський потенціал. Але без його самопожертви Богу це було б неможливо. Своєю праведністю він показав усім нам приклад, до чого треба прагнути.

Нехай за молитвами Іоанна Хрестителя і в наше життя увійде Христос і допоможе нам Його ніколи не залишити і служити Йому до кінця в земному житті, і хай сподобимося царювати з Ним у житті вічному!»

Під час богослужіння були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.



Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель братське богослужіння річниця Предтеча

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: