Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

30.03.2018

Митрополит Павел звершив богослужіння в останній день Чотиридесятниці

003В п’ятницю шостої седмиці Великого посту завершується період Чотиридесятниці, після якого йдуть Лазарева субота, Вербна неділя і Страсна седмиця. У цей день богослужіння у Хрестовоздвиженському храмі очолив Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел у співслужінні архієпископа Ніжинського і Прилуцького Климента, єпископа Бердянського і Приморського Єфрема, а також духовного собору Лаври на чолі з казначеєм архімандритом Нестором, братії та гостей обителі в священному сані.

Напередодні ввечері в тому ж храмі митрополит Павел очолив вечірнє богослужіння, за яким було звершено поліелей преподобним отцям Парфенію Київському, Никону, ігумену Печерському і Захарії постнику.

Особливістю звершення часів на шостий седмиці Великого посту є читання Святого Євангелія. Євангельський уривок з благовістя святого апостола Луки на шостому часі прочитав митрополит Павел.

Після закінчення часів і зображальних владика Намісник очолив Літургію Передосвячених Дарів. У цей день в 1994 році митрополит Павел прибув до Києво-Печерської Лаври для несення послуху Намісника Святої Печерської обителі. За 24 роки працями владики Павла Лавра преобразилася: були відреставровані храми, приведені в належний стан братські корпуси, облагороджена територія, але, найголовніше, збільшилася кількість братії Києво-Печерського монастиря, які під керівництвом свого Намісника несуть тут свій монашеський подвиг.

Після закінчення Літургії Передосвячених Дарів був звершений подячний молебень, після якого від імені братії, які співслужили, владику Павла привітав архієпископ Климент.

«Ви, дорогий Владико, зробили все, щоб у стократ збільшилась слава цього древнього монастиря, — сказав владика Климент, — цієї першої на Русі обителі, щоб сьогодні ми вже говорили не просто про Церкву земну, а й про Церкву Торжествуючу, дивлячись на цю Небесам подібну обитель. Ви, Владико, займаєте особливу посаду, звершуєте особливе служіння, але до Вас завжди йдуть люди, незважаючи на наклеп і образи на Вашу адресу. Лавра завжди наповнена людьми, прихожанами і паломниками, і сьогодні цей храм сповнений вірними чадами Святої Матері-Церкви, тому що до простої і смиренної людині завжди тягнуться люди. Всі знають про те, яка молитва в Києво-Печерській Лаврі, яка молитва братії, ми всі знаємо силу цієї молитви, і кожен з тих, хто стоїть сьогодні в цьому храмі, може розповісти свою історію, пов’язану з тим, яку велику допомогу і благодать отримують тут, в цій Святій обителі. 

Дорогий Владико, ми всі вітаємо Вас з цією датою. Нехай Господь примножить Ваші літа і для нас, щоб ми і умудрялися від Вас, щоб отримували поради, щоб продовжували справи, які Ви започаткували, і щоб Ваша молитва творила великі і славні справи!»

Також владику Павла привітав і єпископ Єфрем. У слові-відповіді митрополит Павел подякував архіпастирям і братії, які співслужили, за молитви, подякував насельникам монастиря за їх послух і монашеський подвиг молитви, який вони звершують в цих святих стінах.

Також владика привітав іменинників з днем небесних покровителів, причасників — з прийняттям Животворящих Христових Таїн, всіх, хто молився — з грядущими Лазарєвою суботою, двунадесятих святом Входу Господнього в Єрусалим і Страсною седмицею, після чого призвав на паству і численних паломників Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник братське богослужіння річниця

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: