Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

11.09.2016

«Зло потрібно викорінювати з себе молитвою і покаянням!»У день, коли всією повнотою Православної Церкви згадується Усікновення глави Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна, в Лаврі були звершені урочисті богослужіння.

Напередодні ввечері в Успенському соборі обителі Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив всенічне бдіння. Його Блаженству співслужили намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, митрополит Бориспільський і Броварський Антоній (ректор КДАіС), архієпископ Макарівський Іларій, єпископ Ірпінський Климент, а також братія монастиря в священному сані.

У сам день свята митрополит Павел звершив ранню Божественну Літургію в Предтеченському приділі Великої церкви. Владиці Намісникові співслужили благочинний монастиря архімандрит Антоній і братія обителі.

Наприкінці богослужіння митрополит Павел звернувся до віруючих зі словом повчання, в якому, повідавши про події, що згадуються, сказав, що «…збулося те, що повинно було статися. Предтеча викривав не людину, а її гріх. І своїм закликом він кожному з нас вказує на той шлях, яким треба йти. Це — шлях покаяння. Предтечі усікли голову, але прийшла відплата за це діяння для всіх, хто брав у ньому участь.

І якщо з нами поводяться несправедливо, що ми можемо зробити? Якщо нас образили, як нам чинити? Потрібно покластися на волю Божу. І Господь Сам віддасть кожному за його діяння. І тільки очистивши своє серце, можна побачити ці Божі діяння і Самого Господа і сподобитися вічних благ з усіма святими».

Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Онуфрій у співслужінні митрополита Антонія і архієпископа Іларія очолив Літургію в Успенському соборі.
Після читання Євангелія Блаженніший Владика звернувся до пастви зі словом проповіді, в якому нагадав, що Іоанн Предтеча був проповідником покаяння, він готував шлях Христу, він був найбільшим Пророком, які були народжені між жонами, до нього сходилися люди, і він навчав їх покаянню і прощенню.

Владика розповів, як Іоанн Предтеча, проповідуючи правду, викривав царя Ірода за те, що той жив із дружиною свого брата Филипа Іродіадою. Настав день народження Ірода, зібралися всі вельможі, і коли всі вже добряче випили вина, дочка Іродіади Соломія танцювала перед Іродом. Йому це настільки сподобалося, що він обіцяв їй виконати все, що вона забажає. Соломія пішла до своєї матері за порадою, що просити їй у царя, і та сказала просити голови Іоанна Хрестителя. Через клятву Ірод наказав послати палача і усік Іоанна Предтечу.

«Ця подія сумна, — сказав Владика Онуфрій, — але вона стала для Іоанна Предтечі початком блаженного вічного життя. Він зійшов в ад і проповідував там Месію. Ми в житті приймаємо багато рішень, і ці рішення у нас народжуються в різних умовах, і тому вони потребують повторного огляду в молитовній обстановці. Рішення може бути прийняте правильно спочатку, а може бути неправильним. Ми часто озлоблюємося один на одного. Людина сама наповнюється злом і виливає це зло з себе. Людина сама себе знищує цим злом. Зло потрібно викорінювати з себе молитвою і покаянням!»

Владика нагадав, що гріх не буває безвідплатним. За будь-який гріх, якщо немає покаяння, прийде розплата так само, як вона прийшла і до Соломії, і до Ірода, і до Іродіади.

«Ми тверезо повинні осмислювати свої рішення, перевіряти їх молитвою, не хотіти зла, віддалятися від усякого гріха. Якщо ми будемо жити в любові, терпінні один до одного, відмовимося гріха — ми будемо насолоджуватися у Царстві Небесному разом з Предтечею Господнім Іоанном і всіма святими», — завершив Предстоятель.

Після великого входу Блаженніший Митрополит Онуфрій звершив ієрейську хіротонію.

Також під час богослужіння були піднесені сугубі молитви про тих, хто страждає від недуги пияцтва і наркоманії, а після закінчення Літургії була звершена заупокійна літія по всім загиблим воїнам.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Предтеча

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: