Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

11.09.2020

Митрополит Павел вшанував пам’ять Предтечі Господнього Іоанна

002Напередодні спомину Усікновення чесної глави святого Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел очолив всенічне бдіння в Успенському соборі. Владиці Наміснику співслужили митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент, єпископ Вишневський Спиридон, братія Лаври у священному сані.

У сам день свята Намісник Лаври митрополит Павел у співслужінні священнослужителів Святої Печерської обителі звершив Божественну Літургію в Предтеченському приділі Великої церкви.

Перед Літургією владика Павел освятив ікони святого Іоанна Предтечі і святих праведних Захарії і Єлисавети, встановлені при вході в Предтеченський приділ.

Після читання Євангелія на Літургії владика Намісник звернувся до віруючих з проповіддю, розповівши про подію Усікновення глави Предтечі Іоанна, що описана в Святому Євангелії, після чого продовжив: «Ми всі знаємо, що є тільки одні ліки проти диявольських підступів – це піст і молитва, а якщо людина починає жити праведно, приносячи покаяння, то від неї відступають усі бісівські сили і приступає Божественна благодать і сила. У кожного в нашому житті, браття і сестри, можуть бути різні ситуації, але ми повинні приборкувати свого язика і свої почуття. Святий Іоанн Предтеча був проповідником покаяння. І незважаючи на те, що пройшло дві тисячі років, його заклик звучить і понині. Він звертається до кожного з нас через Святе Письмо, він звертається до совісті кожної людини, щоб ми покаялися у своїх гріхах, щоб ми змінили своє життя, щоб ми стали кращими.

Нехай Господь за молитвами святого Хрестителя Господнього Іоанна допоможе всім нам принести гідні плоди покаяння, зберегти себе у Святій Соборній і Апостольській Церкві та стати спадкоємцями вічних благ в тихій пристані Царства Небесного!»

Під час Літургії підносилися сугубі прохання і молитва, що читається «під час згубної пошесті».

Після закінчення Літургії були проспівані тропар, кондак та величання святому Предтечі Іоанну, після чого митрополит Павел подякував братії, що співслужили, за молитви, привітав причасників з прийняттям Животворящих Христових Таїн, іменинників – з днем ангела, всіх тих, хто молився за богослужінням – з престольним святом, а на завершення прикликав на паству Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник освячення ікони Предтеча

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: