Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Подія

26.08.2019

У Лаврі освячений список ікони Успіння для Одеської єпархії

001У день пам’яті святителя Тихона Задонського, який збігається з відданням свята Преображення Господнього, Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив Божественну Літургію в Успенському соборі обителі в співслужінні вікарія Одеської єпархії Української Православної Церкви єпископа Арцизького Віктора, намісника Успенського Патріаршого і Іллінського монастирів міста Одеси, а також братії Києво-Печерської Лаври та Успенського Патріаршого монастиря в священному сані.

Після читання Євангелія до всіх, хто молився за богослужінням, зі словом проповіді звернувся владика Віктор, який розповів про значення свята Преображення Господнього для кожної людини, а також про життя і праці святителя Тихона Задонського, після чого продовжив: «Господь кожного з нас закликає до терпіння, до смирення, і найголовніше — до любові, яка повинна не тільки жити в нашому серці, не тільки панувати в нас, але вона всещедро повинна з нас виливатися на тих, хто знаходиться поруч з нами. Давайте ж прагнути, дорогі браття і сестри, до нашого внутрішнього преображення, яке почнемо з самого елементарного і простого: з християнського спілкування один з одним, з всепрощення, з любові, яку ми повинні випромінювати зі свого серця і свідчити про неї усім своїм життям. Нехай же в сьогоднішній день Христос, Який преобразився на горі, преобразить і наше серце, преобразить наше життя, змінить його, приведе нас до вдосконалення, а на прикладі святителя Тихона ми б навчилися стяжанню внутрішнього подвигу. І нехай збереже всіх нас Господь!»002

За Літургією молилися за упокій новопреставленого архієпископа Пантелеімона (Романовського), який з 1998 по 2011 рік був керуючим Кіровоградською єпархією Української Православної Церкви, а з 2011 року перебував на спокої.

Після закінчення Літургії були проспівані тропар, кондак та величання свята Преображення Господнього, після чого владика Павел подякував владиці Віктору і священикам, які співслужили, за молитви, привітав всіх з відданту Одеському та Ізмаїльському Агафангелу, який попросив освятити ікони Успіння Пресвятої Богородиці в Києво-Печерській Лаврі. В знак своєї поваги Намісник Святої Печерської обителі передав через владику Віктора просфору для митрополита Агафангела.

У відповідь єпископ Віктор подякував митрополиту Павлу за можливість молитися в стінах Святої Києво-Печерської Лаври, а також за те, що «до свята Успіння і в нашій Святій обителі буде освячений на цих пагорбах чудотворний список Успенської ікони Божої Матері!»

На згадку про спільне богослужіння владика Віктор підніс в дар для Лаври частку пояса і ризи Пресвятої Богородиці, після чого владики Павел і Віктор звершили освячення ікон Успіння Пресвятої Богородиці для одеських монастирів.003

На завершення владика Павел призвав на паству Боже благословення.

Після богослужіння митрополит Павел разом з єпископом Віктором приклали в Хрестовоздвиженському храмі Лаври освячені ікони Успіння Пресвятої Богородиці до чудотворного образу Успіння, який постійно знаходиться над царськими вратами Хрестовоздвиженського храму і є однією з головних святинь нашої святої обителі. Після цього новоосвячені ікони були передані Одеській єпархії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник освячення ікони Успіння

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: