Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Подія

25.09.2019

Намісник освятив приміщення іконописної майстерні Лаври

001Києво-Печерська Лавра з самого зародження іконопису на Русі славилася своїми іконописцями, а деякі з них були прославлені Православною Церквою і нині почивають в печерах монастиря. Так в Печерській обителі зародилися свої іконописні традиції і розпочала існування своя іконописна школа.

Після відкриття монастиря 30 років тому насельниками Лаври з благословення священноначалія було відроджено послух з написання ікон. Тепер в іконописній майстерні працює безліч майстрів, в числі яких не тільки братія, а й професійні художники. Тут пишуть ікони для потреб храмів обителі і далеко за її межами, а також для безлічі паломників, які відвідують стародавню святиню.

У день віддання свята Різдва Божої Матері митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел освятив приміщення майстерні, де в ході ремонтних робіт була збільшена площа і здійснена реставрація існуючих приміщень, в яких пишуться ікони, а також виставкового залу, де можна придбати ікони. Також було відкрито приміщення Дитячої художньої школи. Намісник Лаври звершив молебень у співслужінні братії і окропив все святою водою.

Владика Павел подякував усім, хто тут працює, на чолі з матінкою Феодорою: «Бажаю Божої допомоги, щоб ви і далі благоговійно працювали для богоугодної справи іконопису, що святі отці називали богослов’ям у фарбах, і за молитвами Печерських угодників Божих Аліпія і Григорія іконописців примножували свої таланти для блага своєї душі і святої обителі!»

Також було зроблено загальне фото на пам’ять.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник освячення ікони

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: