Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Подія

20.11.2019

В Лаврі відкрилася виставка відреставрованих святинь Успенського собору

005У музейному приміщенні Великої церкви проходить виставка, організована Національним Києво-Печерським історико-культурним заповідником, під назвою «Врятовані святині України» (раритети Успенського собору з фондових колекцій НКПІКЗ), на якій зібрані відреставровані священні предмети XVIII-XIX століть з ризниці Успенського собору.

На відкритті експозиції був присутній благочинний Лаври архімандрит Антоній. Говорячи про праці працівників музею і реставраторів, котрі допомогли зберегти і відновити первісний вигляд цих святинь, отець Антоній зазначив: «Ми тепер всі можемо побачити, яку красу люди приносили в дар Богу, щоб возвеличити Його ім’я. Це спадщина не тільки наших лаврських монахів, але і всієї України».

За словами виконуючого обов’язки гендиректора заповідника Олександра Рудника, «фонд заповідника налічує близько 72 тисяч одиниць, і ця виставка раритетів, яку ви сьогодні відвідали, є одним з етапів демонстрації того спадку, який зберігається в наших стінах. Більшість предметів, які увійшли до експозиції, представлені вперше».

З вітальним словом до присутніх також звернулася начальник відділу координації діяльності заповідників Головного управління культурної спадщини Директорату культурної спадщини Міністерства культури України Юлія Руденко. Вона подякувала всім, хто сприяв збереженню унікальних експонатів, щоб всі бажаючі змогли побачити їх і відчути причетність до історії православного мистецтва.

Виставка проходить щодня з 9 до 18 години. Вхід з південно-західної бічної сторони Успенського собору.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

ікони відродження Заповідник

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: