Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Важливі новини

04.07.2019

В Лаврі освячені накупольні хрести Троїцької церкви

002З благословення Намісника Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополита Вишгородського і Чорнобильського Павла було звершено освячення накупольних хрестів і зовнішніх ікон барабана купола для надбрамної Свято-Троїцької церкви, яка знаходиться над головним входом в Святу Печерську обитель.

Богослужіння звершив благочинний Лаври архімандрит Антоній. Під час освячення також молилися братія обителі, начальник відділу науково-реставраційних та відновлювальних робіт Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника А. В. Овчар, начальник експозиційного відділу  І. В. Хроненко, начальник науково-дослідного відділу вивчення мистецької спадщини А. Ю. Кондратюк, співробітники заповідника на чолі з помічником генерального директора Квартюком Олександром Володимировичем.

004Після освячення отець Антоній звернувся до присутніх з напутнім словом, у якому сказав: «З Божою допомогою і нашими спільними працями потихеньку відновлюються і оновлюються храми, розписуються стіни, пишуться і реставруються ікони. Над цим працює багато людей. І ми бажаємо вам всім, хто тут працює, міцності сил і безперестанної допомоги Божої, бо ми знаємо, скільки потрібно докласти зусиль і свого здоров’я, щоб відновити храм. Так, це важка праця, але всі ми повинні пам’ятати, що нас чекає нагорода на Небі. Якою вона буде? Це буде залежати від того, що ми заслужили в цьому житті, але ми знаємо, що на кожній Літургії буде звучати молитва за тих, хто трудився, допомагав, прикрашав храми і цю територію, куди приходять люди, щоб звершити свої молитви, принести плоди покаяння і досягти Царства Небесного!»

003На завершення було проспівано многоліття священноначалію Печерської обителі, благодійникам і благоукрасителям Лаври, всім, хто трудиться в ній, і після окроплення святою водою всі могли прикластися до освячених святинь.

Троїцька надбрамна церква була побудована в 1106-1108 роках колишнім чернігівським князем, який прийняв чернецтво і 36 років трудився в Печерському монастирі — преподобним Миколою Святошею. Після сильного пошкодження Успенського собору під час монгольської навали у 1240 році Троїцька надбрамна церква на деякий час стала головною церквою монастиря. Це єдина з будівель Києво-Печерської Лаври і єдиний храм обителі, який залишився неушкодженим з часів Київської Русі і зберігся до цього дня.001

В даний час Троїцька надбрамна церква реставрується, і спільними зусиллями Києво-Печерського монастиря і історико-культурного заповідника, що розташований на території Верхньої Лаври, роботи підходять до завершення. Визолочені після реставрації накупольні хрести незабаром будуть поставлені на купола найдревнішої церкви Лаври.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

освячення відродження Заповідник

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: