Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Архів

31.01.2018

У відспівуванні архітектора відновленого Успенського собору Лаври взяли участь братія обителі

_DSC3311З благословення Намісника Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополита Вишгородського і Чорнобильського Павла братія обителі взяли участь у відспівуванні Граужіса Олега Олександровича, який керував відновленням Великої церкви Лаври. Відспівування очолив духівник сім’ї Граужіс протоієрей Олександр, настоятель Воскресенського храму в с. Зазим’я.

Благочинний Києво-Печерської Лаври архімандрит Антоній, звертаючись до всіх присутніх, сказав: «…багато було перешкод і перепон, з якими нам довелося зіткнутися під час відновлення головного храму Києво-Печерської Лаври, але праці, самовідданість і повна віддача богоугодній справі Олега Олександровича назавжди залишили свій слід в історії не тільки Лаври, але і всієї України.005

Проводжаючи в останню путь цю людину, разом з рідними і близькими молиться і лаврська братія, за кожним богослужінням підноситься і буде підноситися і його ім’я як про будівельника Лаври разом з усіма тими, хто в різні часи допомагав і будував. Ім’я Олега Олександровича золотими літерами вписано в історію Києво-Печерської Лаври. Нехай же Господь упокоїть його з миром і вселить у місце, де всі праведні перебувають!»


100Граужіс Олег Олександрович є уродженцем міста Києва; народився майбутній народний архітектор України в 1944 році, закінчив Київський інженерно-будівельний інститут і все своє життя присвятив улюбленій справі. Однією з найтрагічніших сторінок не тільки в історії Києво-Печерського монастиря, міста Києва, але і всієї України став вибух Успенського собору Лаври, який простояв в руїнах до кінця 90-х років минулого століття. Саме Олег Олександрович займався відновленням головної святині України. Згідно з Указом Президента України від 9 листопада 1995 року Успенський собор був відновлений в 1999-2000 роках.

Намісник і братія Києво-Печерської Лаври висловлюють глибокі співчуття родичам і близьким Олега Олександровича Граужіса і безперестанно моляться за упокій його безсмертної душі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Київ братія відспівування відродження Заповідник

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: