Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Подія

21.08.2020

Намісник Лаври взяв участь у відкритті виставки «Благодаті повна»

00121 серпня в Києво-Печерській Лаврі відбулося відкриття виставки «Благодаті повна», приуроченої до 20-річчя відродження Успенського собору, підірваного в 1941 році. Організаторами виставки виступили Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник та Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра. На запрошення дирекції заповідника у відкритті виставки взяв участь Намісник Святої Печерської обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел. Також у заході взяли участь архієреї Української Православної Церкви – митрополит Вінницький і Барський Варсонофій і ректор Київської духовної академії і семінарії єпископ Білогородський Сильвестр.

Звертаючись до реставраторів собору, організаторів і гостей виставки, владика Павел подякував співробітникам заповідника за труди, розповів про експонати виставки, після чого продовжив: «В першу чергу я б хотів передати всім вам благословення нашого Предстоятеля Блаженнішого Митрополита Онуфрія, який попросив вітати всіх і поздоровити з цією великою подією. Хотів би нагадати, що цей храм – Успенський собор – ми будували до 2000-ліття Різдва Христового. Цей храм є символом нашої держави, є символом нашої духовності, символом нашого життя. Всі ми повинні пам’ятати, що ми відроджували ту святиню, яку будували наші батьки і прадіди, де молилися цілі покоління наших співвітчизників. І зараз собор є перлиною нашої країни і столиці.

Я сердечно вдячний всім директорам і працівникам музею, з якими у нас була і є згода, адже всі ми тут працюємо в домі Божої Матері і для слави Божої! Нехай Господь безнастанно всіх вас укріплює, а Боже благословення нехай пребуде з усіма вами!»

Далі владика Павел з благословення Блаженнішого Митрополита Онуфрія вручив реставраторам Успенського собору і співробітникам заповідника ордена Української Православної Церкви.

На виставці представлені 30 експонатів в більшості своїй з фондів заповідника. Це унікальні дорогоцінні речі XVII-XVIII століть, які були врятовані з-під руїн собору і відреставровані в післявоєнні період. Також на виставці представлені фотохроніка і відеоряд, в яких відвідувачі можуть побачити процес відродження Успенського собору.

На завершення заходу владика Павел оглянув експонати виставки, після чого преподав усім архіпастирське благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник відродження Заповідник

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: