Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Архів

11.09.2019

«…Шануємо всі чесної твоєї глави усікновення»

013

Напередодні великого свята Усікновення глави Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна Священноархімандрит обителі, Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій молився за всенічним бдінням в Успенському соборі.

Полієлей в співслужінні єпископа Баришівського Віктора, ректора Київських духовних шкіл єпископа Білогородського Сильвестра, братії та гостей Святої Печерської обителі в священному сані очолив керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній. За богослужінням у вівтарі також молився єпископ Шепетівський і Славутський Євсевій.

У сам святковий день Первосвятитель очолив Божественну Літургію в Дальніх печерах нашої Святої обителі.

Свято Усікновення глави Іоанна Предтечі є престольним для Києво-Печерської Лаври, так як один з приділів Великої церкви освячений на честь цього великого угодника Божого. Літургію в Предтеченському приділі в співслужінні братії Лаври звершив благочинний монастиря архімандрит Антоній.

На запричасному вірші до всіх, хто молився за богослужінням, зі словом проповіді звернувся насельник лаври ієромонах Інокентій, який розповів про подію Усікновення глави Іоанна Предтечі, після чого продовжив: «До останнього свого подиху святий Хреститель Господній був проповідником покаяння і викривачем неправди. Усе його життя було великим закликом до покаяння, і цей заклик не втратив актуальності і в наш час.

Кожна людина, яка відкриває Євангеліє, повинна бути готовою відкрити своє серце і свою душу для того, щоб принести справжнє покаяння за всі ті злочини, які вона вчинила проти закону Божого. Нехай же Всемилостивий Господь за молитвами Предтечі Іоанна допоможе нам провести життя в істинному покаянні, любові нелицемірній, взаємодопомозі, щоб у встановлений час всім нам стати разом з ним праворуч слави Божої в тихій пристані Царства Небесного!»

Під час усіх богослужінь, які звершувалися в цей день в Лаврі, були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви. Також за Літургією молилися за всіх, хто страждає від недуги пияцтва і наркоманії.

Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел в день Усікновення чесної глави Іоанна Предтечі очолив Божественну Літургію в храмі святих Тимофія і Тетяни Нижегородської єпархії Руської Православної Церкви в співслужінні митрополита Нижньогородського і Арзамаського Георгія і місцевого духовенства. Храм святих Тимофія і Тетяни знаходиться при православній гімназії на честь святих рівноапостольних Кирила і Мефодія міста Нижній Новгород.

Після закінчення Літургії митрополит Павел подякував владиці Георгію і священикам, які співслужили, за молитви, привітав причасників з прийняттям Животворящих Таїн, після чого додав: «У цей день ми дякували Богу за те, що у вашому місті є можливість організувати таку православну гімназію, де діти з юних років вчаться любити Бога, вчаться бути поруч з Богом, вчаться бути вірними чадами Святої, Соборної і Апостольської Церкви. Я низько вклоняюся Вам, владико Георгіє, за Ваші труди, за Ваше невпинне піклування про дітей і за те, що в гармонії з місцевою владою у Вас виходить організувати таку велику справу. Нехай Господь в день Вашого ювілею зміцнює Ваші сили, дорогий Владико, дарує мир, здоров’я душевне і тілесне, нехай Його всесильна допомога невпинно Вас супроводжує, а Ви разом з ввіреною Вашому піклуванню паствою змогли разом досягти вічного спасіння!»

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник братське богослужіння паломництво Предтеча

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: