Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Архів

07.07.2018

У свято Різдва Предтечі Іоанна в Лаврі звершені урочисті богослужіння

У день, коли всією повнотою Православної Церкви вшановується подія Різдва Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна, в Києво-Печерській Лаврі були звершені урочисті богослужіння. Напередодні ввечері у Великій церкві всенічне бдіння очолив Священноархімандрит обителі Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Предстоятелю Української Православної Церкви співслужили: Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, архієпископ Бучанський Пантелеімон, архієпископ Ніжинський і Прилуцький Климент, єпископ Баришівський Віктор, а також братія монастиря в священному сані. Літію очолив архієпископ Климент.

У сам день великого свята Божественну Літургію в Предтеченському приділі Успенського собору звершив Намісник Лаври митрополит Павел у співслужінні архієпископа Бучанського Пантелеімона, братії Святої Печерської обителі і гостей монастиря в священному сані.

Після читання Євангелія владика Намісник звернувся до пастви і численних паломників зі словом проповіді, розповівши про те, як оповідає нам Євангеліє про Різдво Предтечі Іоанна. Батьки Пророка праведні Захарія і Єлисавета були в похилому віці і не мали дітей, тому страждали. Але Господь забрав у святого подружжя «наругу бесчадства», і у них народився син, якому було дано ім’я Іоанн. Здійснилося те, про що провіщав Захарії Архангел Гавриїл: «…дружина твоя Єлисавета сина породить тобі, ти ж даси йому ймення Іван. І він буде на радість та втіху тобі, і з його народження багато-хто втішаться» (Лк. 1:13-14).

Владика Павел нагадав про те, що саме Іоанн Хреститель своєю проповіддю покаяння приготував шлях служіння Месії, здійснив саму можливість зустрічі людини зі своїм Спасителем: «Господь завжди готовий на зустріч з нами. Головне, щоб ми готові були до цієї зустрічі. Святий Предтеча ріс в пустелі, його виховував Дух Святий, його їжею була сарана та мед. Але настав час, і він закликав людей до покаяння. Покаяння — це не просто перерахування гріхів, ні, це є усвідомлене переосмислення способу життя. Якщо людина насправді кається в гріхах, то вона хоча б на трошки, але повинна змінитися. І лише тільки по милості Своїй Господь показує нам ту благодать, яка напоумлює і просвічує кожну людину. Почувши сьогодні читання з Євангелія святого апостола Луки, дорогі брати і сестри, ми в цей день просимо і молимо Предтечу Спасова Іоанна, щоб він був свідком і нашого покаяння, нашої зміни в житті, щоб він засвідчив перед Богом те, що ми почули його заклик до покаяння. Слово ж Боже вирощує нас в цьому покаянні і робить нас райським садом тут, на землі. Нехай за молитвами святого Іоанна Предтечі Господь зміцнить церковних і світських керівників, а нас не позбавить Своєї милості бути спадкоємцями вічного Царства Небесного!»

Під час богослужіння були піднесені сугубі молитви за мир в Україні.

Після закінчення Літургії були проспівані тропар, кондак та величання перед іконою Різдва Предтечі Господнього, після чого митрополит Павел подякував владиці Пантелеімону, братії, які співслужили, за молитви, іменинників привітав з днем небесного покровителя, причасників — з прийняттям Животворящих Христових Таїн і призвав на всіх Боже благословення.

003

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Предстоятель престольне свято Предтеча

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: