Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Архів

07.07.2019

«Покаяння… робить людину здатною до прийняття Бога»

001 У третій недільний день після свята Святої Трійці богослужіння в Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі очолив Священноархімандрит обителі Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. В цьому році цей недільний день співпав зі святом Різдва Пророка і Предтечі Господнього Іоанна, свято є престольним для нашої святої обителі, так як один з приділів Успенського собору освячений на честь Предтечі Господнього.

Напередодні ввечері Предстоятель Української Православної Церкви очолив всенічне бдіння у Великій церкві. Його Блаженству співслужили: Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, архієпископ Бучанський Пантелеімон, єпископ Баришівський Віктор, братія і гості монастиря в священному сані. Літію звершив владика Віктор.

У сам недільний день Блаженніший Митрополит Онуфрій у співслужінні Намісника обителі митрополита Павла, преосвященних архіпастирів і братії Лаври очолив Божественну Літургію в тому ж храмі. Ранню Літургію в Предтеченському приділі Успенського собору звершив благочинний монастиря архімандрит Антоній з братією Печерської обителі. Після Літургії отець Антоній привітав усіх, хто зібрався в цей день в храмі для молитви, з престольним святом Різдва Предтечі Іоанна, а також нагадав: «У цей день рівно 20 років тому в 1999 році була звершена перша Літургія в цьому приділі Великої церкви, коли ще в самому соборі богослужіння не звершувалися. Тоді богослужіння тут очолив пріснопам’ятний Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир. А через 15 років в цей день на площі перед Успенським собором був звершений Чин його відспівування. Нехай молитвами Предтечі Іоанна Господь упокоїть його в оселях праведних, а нас усіх приведе до вічного спасіння!»

Після читання Євангелія на Літургії Блаженніший Владика звернувся до пастви зі словом проповіді, в якому розповів про історію Різдва Предтечі Господнього і про наречення його імені, як розповідалося в сьогоднішньому євангельському читанні. Також Блаженніший Митрополит Онуфрій розповів про родовід святого Предтечі Іоанна, про його родинний зв’язок зі Спасителем, про його життєвий подвиг, про його проповіді і про мученицьку кончину.

«Іоанн Хреститель є вчителем покаяння, — продолжив Першосвятитель. — Він через покаяння готував людей до прийняття в свої серця Месії, Який прийшов на землю для спасіння роду людського. З дитинства він жив у пустелі, проводив найсуворіше аскетичне життя. Коли Спаситель прийшов на землю і вийшов на суспільне служіння, то Іоанн Хреститель вже готував людей до прийняття Христа. Він збирав людей і через покаяння хрестив їх хрещенням покаяння, щоб вони могли, омившись, приготувати свої душі для прийняття Христа і для того, щоб повірити в пришестя у світ Сина Божого.

І сьогодні Церква дякує Богу за те, що Він послав у світ такого вчителя покаяння. Іоанн Предтеча вчив покаянню не тільки під час свого земного життя. Покаяння — це та справа, яка робить людину здатною до прийняття Бога, і протягом всієї історії Церкви святий Іоанн Предтеча звертається до нас зі сторінок Святого Євангелія: “Покайтеся і віруйте в Євангеліє!” (Мк. 1:15) Покаяння знищує людські гріхи, а гріх заважає людині збагнути, зрозуміти Бога і прийняти Його в свою душу. Тому покаяння повинно бути у нас постійним, воно виправляє людську душу, робить її правильною, робить її здатною вмістити в себе Невмістимого Бога!

Нехай молитвами святого Іоанна Хрестителя Господь допомагає нам проводити життя в покаянні, смиренні, молитві, щоб нам досягти вічного життя в Царстві Небесному у Христі Іісусі Господі нашому!»

Під час богослужіння були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви.

Після закінчення Літургії Предстоятель подякував архіпастирям і духовенству, які співслужили, за молитви, привітав причасників з прийняттям Животворящих Христових Таїн, іменинників, що носять ім’я святого Предтечі Іоанна — з днем небесного покровителя. На завершення Блаженніший Митрополит Онуфрій призвав на паству Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель престольне свято Предтеча

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: