Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

07.07.2020

«Батькове мовчання розв’язалося славним і почесним народженням твоїм»

001

У день, коли всією повнотою Православної Церкви звершується торжество Різдва святого Предтечі, Пророка і Хрестителя Господнього Іоанна, в Лаврі були звершені урочисті богослужіння.

Напередодні ввечері в Успенському соборі всенічне бдіння з літією у співслужінні братії і гостей Лаври у священному сані очолив Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел.

В сам святковий день владика Намісник очолив Божественну Літургію в Предтеченському приділі Великої церкви.

Після читання Євангелія на Літургії владика Павел звернувся до пастви зі словом проповіді, в якому розповів про подію Різдва Іоанна Предтечі, яке описано в Святому Євангелії, після чого продовжив: «Святий Іоанн Предтеча знаходиться вище всіх пророків, апостолів, тому що доторкнувся своєю рукою до голови Христа Спасителя. Тому сьогодні, згадуючи подію Різдва Предтечі Іоанна, ми схиляємося і перед молитовним подвигом святих Захарії і Єлисавети, батьків Хрестителя Господнього, адже наскільки вони лагідно і терпляче переносили всі паплюження. Але вони молитвою підготували себе до Народження їх сина, якому судилося уготовати шлях для Спасителя світу.

Іоанн Предтеча закликав і закликає нас до того, щоб і ми принесли належні плоди покаяння. Всі ми повинні молитися про те, щоб Господь дарував нам таке покаяння, всі ми повинні молитися один за одного, а особливо батькам потрібно молитися за дітей, адже молитви батьків Господь чує неодмінно, як були почуті молитви святих праведних Захарії і Єлисавети. Молитвами батьків живуть діти, і про це потрібно пам’ятати завжди. 

Звертаючи погляди до нього, туди, куди переселився перший мученик по благодаті – Пророк і Предтеча Іоанн, попросимо, щоб він підніс молитви до Бога і за наш народ, за нашу країну, за нашу Церкву, за кожну людину окремо, щоб Господь змилосердився на нас, послав нам Свою благодать і допоміг нам принести належне покаяння, щоб всім нам стати спадкоємцями вічного блаженства в Царстві Небесному!»

Під час богослужіння підносилися сугубі прохання і молитва, що читається «під час згубної пошесті».

Після закінчення Літургії митрополит Павел подякував братії, які співслужили, за молитви, привітав усіх з престольним святом нашої святої обителі, іменинників – з днем небесного покровителя, причасників – з прийняттям Животворящих Христових Таїн і призвав на паству Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник престольне свято Предтеча

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: