Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

11.09.2017

Предтечеве славне усікновення Божественним піклуванням спасіння було

У день, коли Церква згадує Усікновення глави Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна, встановлено свято і строгий піст як вираз скорботи християн про насильницьку смерть великого Пророка.

У день пам’яті святого Іоанна Предтечі ранню Божественну Літургію в Хрестовоздвиженському храмі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври очолив митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел. Напередодні ввечері під час всенічного в Успенському соборі Намісник обителі співслужив Предстоятелю Української Православної Церкви Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Онуфрію.

Після читання євангельського зачала, яке розповідає про мученицьку кончину Хрестителя Господнього, митрополит Павел виголосив архіпастирське слово. «Не було серед людей більших, народжених від жінок, святий Предтеча був подібний до ангела, проводив дуже строге життя, в якому завжди діяла благодать Святого Духа, — сказав владика про обставини пророчого служіння і подвигу страждань за правду святого Іоанна Предтечі. — Як свідчить історія, пам’ять мучителів праведника загинула з шумом, тому що смерть грішників люта».

Говорячи про святкування трагічної події, Намісник Лаври підкреслив, що це була «сумна історія для всього людства. Але як радісно в той же час було тим праведникам, хто знаходився в пеклі і чув проповідь Пророка про наближення спасіння роду людського, яке звершив Господь Ісус Христос».

На закінчення проповіді митрополит Павел побажав усім: «Нехай дарує Господь по молитвам святого Іоанна Предтечі всім здоровий глузд, щоб жити як вчить Церква. Не боятися, якщо вас обмовляють дарма за Христа, бо це є свідченням того, що живемо як Богу угодно».

За богослужінням підносилися сугубі молитви про тих, хто страждає від гріховних залежностей і про їх родичів. Після співу в кінці богослужіння величання святому Пророку Іоанну владика Павел закликав на всіх Боже благословення, привітавши причасників з прийняттям Святих Таїн Христових, а іменинників з днем тезоіменитства.

001

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник братське богослужіння Предтеча

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: