Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

21.11.2016

«…корисного для нас просіть і великої милості як Безплотних Архистратиги»

Святкування Собору Архистратига Божого Михаїла та інших Небесних Сил безплотних встановлено Церквою в IV столітті ще до Першого Вселенського Собору. Православне шанування святих Ангелів як служителів Божих нагадує як про їх виконання волі Божої в долі людства, так і про їх тварне походження з Божого благовоління. Поклоніння ж як Творцю світу видимого і невидимого подобає тільки Єдиному Богу.

У стольному граді Києві відразу після прийняття християнства був споруджений Архангельський собор і влаштований монастир. В Успенській Києво-Печерській Лаврі також один з престолів Великої церкви був присвячений Святим Архангелам.

У цей святковий день раннє богослужіння у Хрестовоздвиженському храмі Успенської Києво-Печерської Лаври звершив казначей обителі архімандрит Нестор у співслужінні братії і гостей обителі в священному сані.
На запричастному стиху ієромонах Кирил розповів про тісний зв’язок між світом матеріальним і духовним, тому що «Бог — Один Творець того і іншого». Також батюшка нагадав про те, що занепалі ангели спочатку служили Богу, але потім по гордості вирішили, що можуть самі бути як боги. Така оманлива думка може прийти і на серце людині, тому важливо пам’ятати, що єдине джерело всякого блага — Господь. Якщо про це забути, то будь-яке земне щастя буде самообдуренням й призведе до розпачу.

Вшановуючи святого Архистратига Божого Михаїла та інших Небесних Сил безплотних «…будемо молитися з вірою, щоб вони захистили нас покровом крил своїх від усякої напасті і повели нас по шляху спасіння до Отця Небесного», — побажав усім молільникам отець Кирил.

В ході поїздки, пов’язаної з урочистостями на честь 70-ліття Святішого Патріарха Кирила, Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив Божественну Літургію в академічному храмі Московських духовних шкіл в стінах Троїце-Сергієвої Лаври.

Після святкового богослужіння Високопреосвященніший владика Павел привітав іменинників — протоієрея Михаїла і ігуменю Михаїлу, а також всіх причасників з прийняттям Животворящих Таїн.

Також подякувавши студентам за спільні молитви, Намісник Печерської Лаври порадив їм більше перебувати в читанні, особливо Святого Письма, яке «наставляє на шлях Істини».

Потрібно бути завжди вірним Христу, тому що «…постраждавши за Нього, нічого не втрачаємо, а набуваємо Царство Небесне, яке: “…здобувається силою, і ті, хто вживає зусилля, хапають його ” (Мф. 11:12)», — нагадав усім православним владика.

На завершення митрополит Павел побажав, щоб «… святі Архангели і Ангели, наші путівники як по царському шляху земного життя, так і за його межами, привели віруючих до тихої пристані Царства Небесного».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

братське богослужіння паломництво історія МДАіС

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: