Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

17.09.2017

Неділя 17-та після П’ятидесятниці

У недільний день Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел служив на Гробі Господньому. Божественну Літургію очолив секретар Священного Синоду Єрусалимської Православної Церкви архієпископ Ліддський Димитрій. Також під час Літургії співслужили: митрополит Ханти-Мансійський і Сургутський Павел (Руська Православна Церква), єпископ Рашко-Призренський Феодосій (Сербська Православна Церква), єпископ Мозамбікський Хризостом (Олександрійська Православна Церква), паломники в священному сані.

Напередодні ввечері в Троїцькому храмі Руської Духовної Місії в Єрусалимі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел очолив всенічне бдіння у співслужінні митрополита Ханти-Мансійського і Сургутського Павла, а також численного духовенства.

Під час богослужіння була вознесена сугуба молитва за мир в Україні, а всі паломники причастилися Святих Христових Таїн.

Ранню Божественну Літургію в Хрестовоздвиженському храмі Києво-Печерської Лаври у співслужінні братії монастиря очолив казначей обителі архімандрит Нестор. На запричастному стиху до прихожан і паломників Лаври звернувся зі словом проповіді архімандрит Серафим. Отець Серафим нагадав про сьогоднішнє євангельське читання, привів його святоотецьке трактування, резюмуючи сказане: «Перед нами тільки один вірний вузький шлях, по якому ми повинні йти. Люди, побачив широкий шлях, дуже часто слідують по ньому і дуже швидко на ньому падають. Який шлях ми вибираємо для себе — це повинні вирішувати ми самі. І завжди потрібно дивитися на початок цього шляху. Завжди потрібно розуміти, від чого нам потрібно відвернутися перед тим, як стати на цей вузький шлях, від чого потрібно відмовитися, щоб не спіткнутися на цьому шляху. Якщо ми відкидаємо себе, відкидаємо свою волю, жертвуємо собою для ближнього — це є найбільша жертва, яка угодна Богові і яка допомагає нам йти цим шляхом. Якщо ми будемо піклуватися про ближнього, в першу чергу звертаючи увагу на свої недоліки, то ми зрозуміємо, що всі ми люди, і у кожного з нас є почуття. Але пожертвувати заради ближнього, зрозуміти і пробачити його за все — ось що є справжня любов до ближнього, яка і допоможе нам пройти весь той шлях, який уготований нам Богом. Виконуючи заповіді Божі, дорогі браття і сестри, ми повинні знаходити той шлях, який єдиний веде нас до вічних благ і до Царства Небесного!»

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник братське богослужіння Неділя паломництво Єрусалим

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: