Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

06.10.2016

Митрополит Павел молився на горі Фавор

Під час паломницької поїздки на Святу Землю 6 жовтня поточного року Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив Божественну Літургію на місці Преображення Господа нашого Ісуса Христа на святій горі Фавор. Його Високопреосвященству співслужив єпископ Ірпінський Климент.
За богослужінням молилися паломники з України.

Гора Фавор є для християн одним з найбільш шанованих місць на Святій Землі, так як саме на цьому місці відбулася подія Преображення Господнього, яке зараз Православною Церквою святкується в числі двунадесятих свят.

Господь узяв трьох Своїх учнів — апостолів Петра, Якова та Івана і піднявся на гору Фавор. Там Він преобразився перед ними і показав Своїм учням славу «якоже можаху», як оспівує Церква у тропарі цього свята.

Також під час Преображення було явище двох старозавітних пророків Мойсея та Іллі, які схилили перед Христом голови. Згідно з тлумаченням святителя Іоанна Златоуста, Мойсей з’явився, як законодавець, показати, що Христос є дарователем Закону, а Ілля — як людина, яка не зазнала смерті, щоб засвідчити всіх в тому, що Ісус має владу над життям і смертю.

Преображення було єдиною подією в Євангелії, де Господь показує Свою славу до Воскресіння, щоб засвідчити всіх нас в майбутньому преображенні кожної людини.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

паломництво Єрусалим

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: