Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

17.08.2016

День інтронізації Предстоятеля УПЦ

У другу річницю свого сходження на предстоятельський престол Київських Митрополитів Блаженніший Митрополит Онуфрій звершив Божественну Літургію в Успенському соборі Лаври.

Його Блаженству співслужили постійні члени Священного Синоду митрополити Одеський і Ізмаїльський Агафангел, Хустський і Виноградівський Марк, Донецький і Маріупольський Іларіон, Кам’янець-Подільський і Городоцький Феодор, Вишгородський і Чорнобильський Павел (Намісник Святої Успенської Києво-Печерської Лаври), Бориспільський і Броварський Антоній (ректор КДАіС), єпископат Української Православної Церкви, братія і численні гості обителі в священному сані.

Напередодні ввечері в тому ж храмі Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив всенічне бдіння.

Під час Літургії Предстоятель Української Православної Церкви возвів у сан митрополита архієпископів Запорізького і Мелітопольського Луку і Чернівецького і Буковинського Мелетія. У сан архієпископа були зведені єпископ Новомосковський Євлогій, вікарій Дніпропетровської єпархії та єпископ Джанкойський і Роздольненський Аліпій.

Після читання Євангелія Блаженніший Владика звернувся до пастви з проповіддю, в якій розповів про нині шанованих отроків Ефеських, їх життєвий шлях, про те, як вони проходили військову службу, увірували в Христа, зазнавали гоніння і про той чудовий сон, який їм дав Господь.


«Вони мужньо сповідали свою віру, — сказав Владика, — своїм життям вони нагадують нам про те, що смерть людини по Воскресінні Христа — це всього лише сон. Христос дарував нам надію на воскресіння. Ми повинні пам’ятати, що наш сон, який веде до вічності — вузький шлях. Через нього можна нічого зайвого пронести. У нього вміщуються тільки добрі справи: прощення, терпіння, лагідність, молитва та інші чесноти. Протягом свого земного життя ми всі покликані пройти цим вузьким шляхом і побачити світло вічне, де всі святі прославляють Бога! »


Під час богослужіння були піднесені сугубі заупокійні молитви про покійного Предстоятеля УПЦ Блаженнішого Митрополита Володимира.

Після закінчення Літургії від імені єпископату і пастви Блаженнішого Митрополита Онуфрія привітав митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел. Хор Київських духовних шкіл під керівництвом архімандрита Романа проспівав Первосвятителю многоліття.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель річниця інтронізація

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: