Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

04.10.2020

«Господь прийшов, щоб очистити наші гріхи і просвітити наш розум»

Божественну Літургію сімнадцятого недільного дня після П’ятидесятниці в Києво-Печерській Лаврі звершив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Під час богослужіння на площі перед Успенським собором Лаври Священноархімандриту обителі співслужили ієрарх Болгарської Православної Церкви митрополит Ловчанський Гавриїл, архієпископ Бучанський Пантелеімон, єпископ Білогородський Сильвестр, єпископ Бородянський Марк, братія і духовенство обителі у священному сані.

Після читання євангельського зачала цього недільного дня про зцілення біснуватої дочки хананеянки Блаженніший Митрополит Онуфрій звернувся до пастви з архіпастирським словом.

https://youtu.be/dU2Bzk5sxcY?t=1467

«Господь Іісус Христос прийшов на землю, щоб виконати те, що повинні були зробити ми, щоб повернутися в Рай, – нагадав Предстоятель УПЦ. – Господь прийшов, щоб очистити наші гріхи і просвітити наш розум світлом Божественної правди. Він нас любить більше, ніж ми можемо собі уявити».

Блаженніший владика також пояснив, що євангельська історія цього дня вчить наступному: «У житті людини є перешкоди і спокуси, які вона повинна подолати, щоб бути переможцем. Проти людини, що йде шляхом спасіння, повстає світ, власна плоть і диявол.

Якщо Господь не допустить, лукавий нічого не може зробити людині. Якби диявол діяв тільки за своїм бажанням, то нас би давно не було на землі, він би всіх погубив».

На завершення Митрополит Онуфрій побажав усім: «Хай допоможе нам Господь жити так, щоб ми завжди прагнули до Нього і не відверталися від Нього.  Для цього потрібно молитися, постити, читати святі писання, творити добрі справи і робити те, що нам говорить Господь. Тоді Його благодать завжди буде охороняти нас від усіх спокус на земному шляху. І ми сподобимося бути причасниками вічного спасіння в Іісусі Христі Господі нашому!»

Під час Літургії були звершені священницька і дияконська хіротонії.

На сугубій єктенії підносилися сугубі прохання і молитва, що читається «під час згубної пошесті».

Після закінчення богослужіння було звершено поклоніння Хресту, після чого Предстоятель УПЦ привітав усіх з недільним днем і відданням великого свята Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього, побажавши: «Нехай силою Хреста Христового Господь береже всіх нас на шляхах земного життя і сподобить Царства Небесного!»

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель Неділя Успенська площа

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: