Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

13.09.2020

«Наше життя – це період, щоб підготувати одяг своєї душі»

002Чотирнадцятого недільного дня після свята Святої Трійці Божественну Літургію на площі перед Великою церквою звершив Священноархімандрит Святої Печерської обителі, Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

За Літургією Предстоятелю УПЦ співслужили: Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, митрополит Львівський і Галицький Філарет, архієпископ Вознесенський і Первомайський Олексій, єпископи Баришівський Віктор, Білогородський Сильвестр (ректор Київських духовних шкіл), Ірпінський Лавр, Бородянський Марк, а також братія і гості Лаври у священному сані.

Напередодні ввечері Намісник Лаври митрополит Павел у співслужінні митрополита Антонія і братії обителі очолив недільне всенічне бдіння в Успенському соборі.

Після читання Євангелія на Літургії Блаженніший Владика звернувся до віруючих із проповіддю, в якій пояснив притчу, де говорилося про званих на шлюбний бенкет, після чого продовжив: «Наше життя – це період, щоб підготувати одяг своєї душі для того, щоб бути гідними для участі в шлюбному торжестві, яке Господь звершив заради нашого спасіння.

Одяг відбілюється за допомогою покаяння, молитви, добрих справ.

І коли людина робить якийсь гріх, то вона в переносному сенсі ставить пляму на свій одяг, а щоб її прибрати, потрібно принести покаяння і сердечно покаятися. Господь Своєю благодаттю змиває цю пляму з нашої душі. Бог дає нам світлий одяг, тільки потрібно просити Його про прощення і каятися в своїх гріхах. Ми повинні молитися, щоб Господь просвітив одяг нашої душі і спас нас. Нехай Він допомагає кожному з нас, дорогі браття і сестри, щоб ми в покаянні, в молитві, в смиренні, в терпінні, в добрих справах проводили своє земне життя, щоб покаянням ми очищали той гріх, який налипає на нас кожен день і кожну годину, щоб наша душа була гідна увійти в чертог небесний!»

Під час Літургії підносилися сугубі прохання і молитва, що читається «під час згубної пошесті».

Після закінчення Літургії Блаженніший Митрополит Онуфрій подякував архіпастирям і братії, що співслужили, за молитви, привітав причасників з прийняттям Животворящих Христових Таїн, після чого прикликав на паству Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель Неділя Успенська площа

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: