Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

21.06.2020

Неділя 2-га після П’ятидесятниці. Всіх святих, що в землі Руській просяяли

015Другого недільного дня після свята Святої Трійці Божественну Літургію на площі перед Успенським собором очолив Священноархімандрит Святої Печерської обителі Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Предстоятелю Української Православної Церкви співслужили: Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, архієпископ Банченський Лонгин, єпископ Баришівський Віктор, єпископ Бородянський Марк, багаточисельне духовенство.

Напередодні ввечері у Великій церкві Намісник обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел очолив всенічне бдіння у співслужінні братії і гостей монастиря в священному сані.

Після читання Євангелія на Літургії Предстоятель УПЦ звернувся до пастви зі словом проповіді, в якому сказав про шанованих в цей день святих, шо на Русі просяяли, після чого продовжив: «Ми знаємо, що сьогодні ці святі стоять перед Престолом Божим і моляться за нас. Наша повага і наша скромна молитва до святих спонукає їх молитися за нас своєю великою молитвою, просити у Бога милості для нас. Кожен з нас повинен зазирнути всередину себе і зробити критичну оцінку самого себе, подивитися, чи йдемо ми дорогою святості.

Звичайно, ми побачимо в собі недоліки, але не потрібно опускати руки, потрібно змусити себе полюбити Бога, полюбити ближнього, прощати ближнього, поважати ближнього, навіть якщо він не такий, як ми цього хочемо. Ми повинні навчитися робити добро. Якщо не виходить робити добро, то хоча б побажати добра ближньому і Божої милості йому. Це і є ті найголовніші кроки на шляху до святості, щоб ми в майбутньому віці, коли Господь нас покличе, були прилічені до тих, хто прожив на землі і став святим і хто зараз на Небі прославляє Бога Отця і Сина і Святого Духа на віки віків!»

Під час богослужіння підносилися сугубі прохання і молитва, що читається «під час згубної пошесті», а також молилися за всіх лікарів. За Літургією Блаженніший Владика звершив священицьку та дияконську хіротонії.

Після закінчення Літургії Предстоятель УПЦ подякував братії, що співслужили, за молитви, привітав іменинників з днем ангела, причасників – з прийняттям Животворящих Христових Таїн і призвав на всіх Боже благословення.

Ранню Божественну Літургію в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських у співслужінні братії Києво-Печерської Лаври очолив блюститель Дальніх печер архімандрит Даміан. Після запричасного вірша до всіх віруючих зі словом проповіді звернувся насельник Лаври архімандрит Нифонт, який розповів про Зішестя на апостолів Святого Духа і про ті обдарування, які стали можливими для людей після цієї події, після чого продовжив: «І сьогодні ми сугубо вшановуємо пам’ять тих, хто жив на нашій землі, хто ніс тут свій життєвий хрест, але з Божою поміччю і сприянням благодаті Всесвятого Духа зміг досягти найголовнішого – святості. Нехай Господь за молитвами всіх святих, які просяяли в нашій землі, укріпить кожного з нас, дарує нам мир, здоров’я, довголіття і призведе всіх нас до тихої пристані Царства Небесного!»

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель братське богослужіння Неділя Успенська площа

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: