Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

16.08.2020

Неділя десята після П’ятидесятниці

001

Десятого недільного дня після Дня Святої Трійці Божественну Літургію на площі перед Успенським собором очолив Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел у співслужінні митрополита Львівського і Галицького Філарета, архієпископа Івано-Франківського і Коломийського Серафима, архієпископа Бучанського Пантелеімона, а також братії Лаври в священному сані.

Напередодні ввечері владика Намісник звершив богослужіння недільного всенічного бдіння у Великій церкві.

Після читання Євангелія на Літургії митрополит Павел звернувся до віруючих із проповіддю, в якій розповів про зміст недільного зачала, після чого продовжив: «Сьогодні благодать Святого Духа зібрала нас, браття і сестри, в цій святій обителі, в домі Божої Матері, щоб ми знову і знову почули слова святих апостолів, а зі Святого Євангелія – голос Самого Христа Спасителя, Котрий постійно повчає нас і дає можливість стати спадкоємцями Царства Небесного. Дуже часто між людьми трапляються розбрати щодо віри, але ми повинні пам’ятати, що найголовніше для людини – це мати віру в Бога і втіленого Христа. І якщо все суспільство буде віруючим, то ніяких чвар не буде серед нас, ми не будемо сперечатися ні про догматичні питання, ні про інше, але будемо жити з Богом і станемо здатні бачити Господа, адже тільки чисті серцем здатні зріти славу Божества! Ми бачимо, що багато людей відпадають від істини і правди, а причина в тому, що байдужіє серце людини. Ми ж повинні твердо стояти у вірі і дякувати Богові за те, що живемо в Святій Соборній і Апостольській Церкві.

Коли ми чули сьогодні історію з Євангелія про вигнання диявола з юнака, у нас виникло питання, чому і зараз Господь попускає деяким людям, щоб ними опановував нечистий дух? А все це Господь попускає по нашим гріхам, через наше невірство, через нашу впертість, через бажання вести гріховне життя. Але є одні ліки, яких дуже бояться біси – це молитва і піст! І якщо людина дотримується посту і намагається якомога частіше молитися, то вона вже убезпечена від духів злоби піднебесних, бо біси бояться тих людей, які щиро моляться і постяться, вони біжать від таких людей і не сміють до них наблизитися!

Нехай же Господь, дорогі браття і сестри, укріпить нас в цьому посту, допоможе нам зберегти себе в душевній і тілесній чистоті, щоб всім нас досягти вічних благ в тихій пристані Царства Небесного!»

Під час Літургії підносилися сугубі прохання і молитва, що читається «під час згубної пошесті».

Після закінчення Літургії митрополит Павел подякував архіпастирям і братії, що співслужили, за молитви, привітав причасників з прийняттям Животворящих Христових Таїн, після чого прикликав на паству Боже благословення.

Нагадуємо, що завтра, 17 серпня, – річниця інтронізації Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Онуфрія. Сьогодні ввечері о 17:00 на площі перед Успенським собором буде звершено всенічне бдіння, а завтра о 8:30 – Божественна Літургія. Богослужіння очолить Первосвятитель Української Православної Церкви в співслужінні єпископату нашої Церкви. У кого немає можливості помолитися в цей час в храмі, з Лаври буде здійснюватися відеотрансляція.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Неділя Успенська площа

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: