Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

28.06.2020

Неділя 3-тя після П’ятидесятниці, пам’ять свт. Михаїла Київського

001-2Третього недільного дня після свята Святої Трійці Божественну Літургію на площі перед Успенським собором очолив Священноархімандрит Святої Печерської обителі Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Предстоятелю Української Православної Церкви співслужили: Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, архієпископ Бучанський Пантелеімон, єпископ Бородянський Марк, лаврське духовенство.

Напередодні ввечері Намісник обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел очолив недільне всенічне бдіння у Великій церкві в співслужінні архієпископа Бучанського Пантелеімона, а також братії і гостей монастиря в священному сані.

Після читання Євангелія на Літургії Предстоятель звернувся до пастви зі словом проповіді, в якому сказав про значення євангельського зачала, після чого продовжив: «В Євангелії цього дня Бог повчає нас, як ми повинні ставитися до скарбів світу цього. Господь не говорить нам про те, що ми не повинні піклуватися про себе, але Він вказує нам, що в першу чергу наша турбота повинна бути про Бога, про те, щоб пізнати правду Божу. Якщо ми це знайдемо, то все інше буде добуватися нами легко. Але якщо людина ставить мамону на перше місце, а Бога на друге, то така людина може бути багатою, але вона ніколи не буде щасливою, тому що щастя людині приносить не багатство, а Бог!

З часом людина і здоров’я втрачає, і багатство може втратити, залишається тільки Вишній Бог, Який створив нас за Своїм образом і подобою. І Він хоче, щоб і ми стали причасниками вічного життя і блаженства! Якщо людина не знайшла і не шукає Бога, то душа її перебуває в скорботі, душа її не знаходить місця.

Часто люди не розуміють, у чому причина їх неспокою. А причина в тому, що в душі людини відсутня благодать Божа. Щоб знайти цей мир, потрібно поєднатися з Джерелом цього миру, а таким Джерелом для нас є Бог. У своєму житті ми завжди повинні шукати Бога, шукати правди Божої.

Нехай Господь допомагає нам в цьому, дорогі браття і сестри, і тоді буде мир в наших душах, а благословення Боже буде над нами, і ми станемо причасниками вічного блаженства в Царстві Небесному, де всі святі прославляють в Трійці Єдиного Бога!»

Під час богослужіння підносилися сугубі прохання і молитва, що читається «під час згубної пошесті».

На великому вході Блаженніший Владика звершив священицьку хіротонію.

Після закінчення Літургії Первосвятитель подякував братії, що співслужили, за молитви, привітав усіх з недільним днем, причасників – з прийняттям Животворящих Христових Таїн і призвав на паству Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель Неділя Успенська площа

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: