Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

21.03.2017

«Воїнство святих мучеників оспіваємо достойно»

Щорічно в дні святого Великого посту Церква особливо вшановує подвиг сорока мучеників, у Севастійському озері замучених, і в цей день завжди звершується Літургія.

У Хрестовоздвиженському храмі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври великопісне богослужіння з Літургією Передосвячених Дарів очолив Намісник обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел. Його Високопреосвященству співслужили архієпископи Бучанський Пантелеімон, Сумський і Охтирський Євлогій, братія і гості обителі в священному сані. У вівтарі також молився митрополит Тернопільський і Кременецький Сергій.

Після читання Євангелія архієпископ Євлогій розповів про подвиг мучеництва в древній Церкві і серед сучасних віруючих.

«Звершуючи пам’ять сорока мучеників Севастійських, — нагадав владика, — Церква ублажає їх кончину, цілує їх подвиг. Ці сорок мучеників і для нас, християн XXI століття, є прикладом. Але в чому їх приклад, якщо від нас зараз не потрібна смерть заради Христа?.. Відповіддю служать слова прочитаного апостольського читання: ” Ви ще не змагались до крові, борючись проти гріха” (Євр. 12:4). Тому нам пропонується подвиг невидимого мучеництва, що полягає у виконанні слів Христових: “Коли хоче хто йти вслід за Мною, хай зречеться самого себе, і хай візьме свого хреста та й за Мною йде”» (Мк. 8:34).

Високопреосвященніший Владика Євлогій пояснив, що «зректися себе», згідно святоотецького тлумачення, означає вести «правильне духовне життя християнина, боротьбу з гріховними навичками, що стали як би нашою другою природою, гріховними звичками і пристрастями».

Таким чином, християнство — це, перш за все, релігія людського серця, яке повинно бути вільним від гріховних нашарувань світу цього. Владика навів приклади того, як будь-яка людина в повсякденному житті може зрікатися своєї гріховної волі і примушувати себе до доброчесності. Без такого самоспонукання не можна вважати себе справжнім християнином.

На закінчення Високопреосвященніший архієпископ Євлогій закликав визначити в собі головні пристрасті і подвизатися, борючись з гріхом, внутрішнім злом, яке є в кожному. Потрібно слідувати святоотецькому досвіду лікування душі, боротися з пристрастями — це і є вузький шлях спасіння — «невидимого мучеництва».

Під час богослужіння підносилися молитви за упокій насельника Лаври новопреставленого архімандрита Марка, а після Літургії відбулося відспівування покійного.

Фото ієродиякона Інокентія (Семенцова)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник братське богослужіння аудіо

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: