Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Важливі новини

04.04.2021

«Хрест став знаряддям нашого спасіння»

008У третю неділю Великого посту в Лаврі були звершені урочисті богослужіння, присвячені поклонінню Животворящому Хресту Господньому. Напередодні свята всенічне бдіння з виносом Хреста Господнього в Успенському соборі Києво-Печерської Лаври очолив Священноархімандрит монастиря Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій, а братське богослужіння в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських – Намісник обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел у співслужінні братії монастиря в священному сані.

В сам недільний день Предстоятель УПЦ звершив Божественну Літургію у Великій церкві. Після читання Євангелія Блаженніший Митрополит Онуфрій звернувся до пастви зі словом проповіді, нагадавши, що цей недільний день іменується Хрестопоклонною Неділею, так як для поклоніння віруючим з вівтаря зноситься Хрест Господній.

«До розп’яття на Хресті Христа Спасителя хрест був знаряддям ганебної смерті, – нагадав Блаженніший Владика. – Але після того, як Господь Іісус Христос був розп’ятий, Хрест став знаряддям нашого спасіння. Хрест отримав Божественну силу, яка проганяє демонів, укріплює людину і допомагає їй повернутися на Небо. Тому під час Великого посту для боротьби з самим собою, своїми пристрастями і пороками Свята Церква пропонує нам допомогу Святого і Животворящого Хреста.

Кожна людина має свій духовний хрест. Він складається з наших скорбот і хвороб. Ми повинні взяти на себе цей хрест і понести покірно. Хай допоможе нам Господь нести свій хрест з вдячністю, і це буде спасительно для нас як в земному житті, так і для спасіння в житті вічному в Христі Іісусі Господеві нашому!»

Під час Літургії були звершені хіротонії, а також звершено постриг у читці вихованців КДС.

Раннє братське богослужіння було звершено в Хрестовоздвиженському храмі обителі. Літургію очолив архімандрит Ієремія в співслужінні монастирського духовенства.

Після закінчення богослужінь під спів «Хресту Твоєму поклоняємось, Владико» було звершено поклоніння Хресту, після чого всі віруючі могли прикластися до святині.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Предстоятель братське богослужіння

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: