Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

27.05.2018

«Божа мудрість приходить до нас настільки, наскільки очищене наше серце…»

У двонадесяте свято Зішестя Святого Духа — День П’ятидесятниці богослужіння в Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі очолив Священноархімандрит обителі Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Напередодні ввечері Предстоятель Української Православної Церкви очолив всенічне бдіння у Великій церкві. Його Блаженству співслужили: керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, архієпископ Гурій (Кузьменко), архієпископ Бучанський Пантелеімон, єпископ Баришівський Віктор, ректор КДАіС єпископ Білогородський Сильвестр, а також братія і гості монастиря в священному сані. За богослужінням у вівтарі молився Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел. Літію очолив владика Сильвестр.

У сам день свята Намісник Лаври митрополит Павел у співслужінні братії монастиря звершив ранню Божественну Літургію в Хрестовоздвиженському храмі.

Після читання Євангелія владика Павел звернувся до прихожан і численних паломників зі словом проповіді, розповівши про ту подію, яка мала місце в історії людства — про Зішестя Святого Духа на апостолів Христових в День П’ятидесятниці. Нагадавши про те, як саме сталося Зішестя Святого Духа, Владика продовжив: «Дух Святий зійшов на апостолів і зараз Він навчає кожну людину не за наші заслуги, а по милосердю Божому і за любов Божу до кожної людини. І ми сьогодні з Вами, дорогі браття і сестри, також є учасниками цієї великої події, тому що мудрість Божа приходить до нас настільки, наскільки очищене наше серце сльозами покаяння, умиротворення і любові до ближнього, а разом з тим і любові до Бога. Днесь благодать Святого Духа нас зібрала в цьому храмі, де звершується найбільше Таїнство, щоб ми послухали глас Божий, тому що ні в якому іншому місці молитва не може бути така сильна, як спільна молитва у храмі Божому, де живе і діє Святий Дух!»

Митрополит Павел розповів про важливість спільної церковної молитви в храмі, на що вказує сама святкова подія. Владика навів як приклад дві біблійні історії, коли на будівництві Вавилонської вежі були змішані мови і як апостоли після Зішестя на них Святого Духа говорили так, що їх розуміли люди різних національностей, які в цей день прибули до Єрусалиму на свято П’ятидесятниці: «Сьогодні керує людиною Дух Святий, навіть найостаннішим грішником. І зараз, отримуючи ту благодатну допомогу і силу, яка керує нашим життям, ми повинні бути вдячні Богові за цю велику милість. Без Божої допомоги, без Духа Святого ми нічого не можемо зробити. Сьогодні ми молимо Утішителя Духа Святого вселитися в кожного з нас, ми благаємо Його вселитися в кожне людське серце, вселитися в нашій країні, вселитися в тих, хто повстає проти нас і через жорстокосердість свою зводить наклепи на нас; ми молимося, щоб Господь сподобив нас тут на землі попрацювати у винограднику Христовому і не позбавив нас Свого Небесного Царства, Якому від нас завжди буде слава, честь і поклоніння Отцю і Сину і Святому Духу на віки віків!»

За богослужінням були піднесені сугубі молитви за мир в Україні.

Після завершення Літургії була звершена велика вечірня з читанням колінопреклоненних молитов, під час яких всі віруючі звершували перші після Пасхи колінопреклоніння. Після закінчення богослужіння митрополит Павел подякував священикам, які співслужили, і всім присутнім в цей день в храмі за молитви, причасників привітав з прийняттям Животворящих Христових Таїн і призвав на паству Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Предстоятель братське богослужіння великі свята

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: