Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

19.08.2016

У день Преображення Господнього Намісник Лаври співслужив Предстоятелю УПЦ

У двунадесяте свято Преображення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив урочисті богослужіння в стінах нашої святої обителі.

https://youtu.be/gEknnX5CzBk

Напередодні ввечері в Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі служили всенічне бдіння в двох храмах: в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських була звершена братська служба, а в Успенському соборі Лаври богослужіння очолив Блаженніший Митрополит Онуфрій у співслужінні Намісника обителі митрополита Вишгородського і Чорнобильського Павла, керуючого справами УПЦ митрополита Бориспільського і Броварського Антонія, архієпископа Ровеньківського і Свердловського Пантелеімона і єпископа Ірпінського Климента, братії монастиря в священному сані.

У сам день свята Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну Літургію у Великій церкві монастиря. Перед богослужінням Блаженнішого Владику у Центральних врат зустрічали Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, єпископ Діоносій (Константинов), братія і гості обителі в священному сані.

Після читання Євангелія Митрополит Онуфрій звернувся до пастви зі словом проповіді. Блаженніший розповів про те, що здійснюючи Своє земне служіння, Христос покликав з собою апостолів Петра, Якова та Івана і зійшов на гору Фавор.

Вони стали свідками Його чудесного Преображення. Господь під час Преображення показує славу в тій мірі, яку учні тільки могли вмістити. Також під час Преображення було явище двох пророків Мойсея та Іллі. Спаситель заповідає, щоб апостоли не розказували про цю подію до Його Воскресіння. Вони приховали до часу, що були свідками цього чудесного видіння.

«У Преображенні Господь відкриває людям через апостолів славу Світу Божества. Христос був правдивою Боголюдиною.
Властивості Божественної і людської природи ми бачимо в Євангелії. Божественна природа Його відкривається на Фаворі. Через Преображення Господь нагадує нам про те, яке велике призначення має людина. Шлях уподібнення Богу — це шлях виконання заповідей Божих. І Господь закликає до цього. Чи не випадковим було явище і двох старозавітних пророків. Мойсей — це образ Божого Закону, а Ілля — образ того, як потрібно ревно стояти в законі. Щоб людина змінилася на краще, вона повинна ревно виконувати заповіді Божі, а всі, хто виконує заповіді Божі, — здатні побачити Самого Христа.

У кожної людини в житті бувають маленькі преображення. Людина називає це хорошим настроєм. Коли людина йде шляхом заповідей, ці смуги гарного настрою збільшуються. І тоді людина починає любити навіть своїх ворогів. Преображена людина не заздрить, а радіє за іншого. Нехай же Господь допомагає нам, щоб ми, не дивлячись ні на що, будували життя на Божественних законах і пам’ятали, що Господь преобразився в молитві, і молитва допомагає нам на цьому шляху.

Молитва дає нам відчуття істини! Людина, яка щиро молиться, відчуває де правда, а де неправда, де добре, а де погано. Наше сходження до Преображення має сполучатися з молитвою, і тоді ми преобразимося, ми всі будемо радіти, і на всіх нас чекає спасіння у Христі Іісусі!» — сказав Блаженніший Владика.

Після закінчення Літургії були прочитані молитви на освячення винограду та інших плодів, а всі приношення окроплені святою водою.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Предстоятель відео братське богослужіння великі свята освячення

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: