Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

19.08.2017

«Людина створена для споглядання красоти Божества…»

020У день двунадесятого свята Преображення Господа і Спаса нашого Ісуса Христа Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій в Успенському соборі обителі звершив Божественну Літургію в співслужінні Намісника Лаври митрополита Павла. Напередодні ввечері в тому ж храмі Первосвятитель очолив всенічне бдіння. Під час всенічного бдіння Його Блаженству співслужили: Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, ректор Київських духовних шкіл митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, архієпископ Ірпінський Климент, єпископ Баришівський Віктор, а також братія монастиря в священному сані. Також братське вечірнє богослужіння, яке очолив архімандрит Агапіт, було звершено в Трапезному храмі обителі.

Після читання Євангелія на Літургії Блаженніший Митрополит Онуфрій звернувся до пастви зі словом проповіді, в якому розповів про свято Преображення і про те, як ця подія описана євангелістами в книгах Святого Письма.

«Ми бачимо Бога, ми бачимо Його у своєму житті, — сказав Первосвятитель, — якщо людина живе, то вона живе Богом. Бог є Життя, і якщо людина живе, то Бог є в ній і людина в Богові. Ми Богом живемо, рухаємося й існуємо. Але людина повинна ще бачити і славу Божу. Бог є не тільки Життя, Сила, Мудрість, Бог є Світло радості і Слава, Велика Красота, Яка незбагненна для людського розуму. І людина створена для споглядання красоти Божества. Ми її не бачимо тому, що нам заважають наші гріхи, вони заступають нас від Бога. Адам в Раю бачив славу Божу, він бачив цю красоту Божества, і від цієї красоти наповнювалася радістю його душа. Коли Господь перебував на землі, то Він свідчив про Своє Божество тим, що Він годував бідних, примножував хліби, Він ходив по воді як по суші, Він приборкував бурю, Він виганяв бісів з людей, Він зціляв хворих, воскрешав мертвих. Апостоли бачили ці знаки Божества, але вони не бачили красоту Божества, її славу і велич. І один раз Господь узяв на Фаворську гору трьох Своїх апостолів, і коли Спаситель став на молитву, Він змінився. Апостоли, наскільки могли вмістити, побачили цю красоту Божества.

Для того, щоб побачити красоту Божества, ми повинні «піднятися на гору», тобто піднятися над земними інтересами, над земними заняттями, бажаннями, скарбами. І піднімається людина над усім цим земним за допомогою молитви. Молитва має велику силу. Вона допомагає людині очищатися від гріха, нормалізувати своє життя, підніматися вище всього матеріального і тимчасового. І коли людина досягає певної висоти духовної досконалості, вона стає гідною оглядати красоту Божества!»

За Літургією Блаженніший Митрополит Онуфрій звершив священицьку хіротонію. Також під час богослужіння були піднесені сугубі молитви за мир в Україні, а після закінчення Літургії Блаженніший Владика прочитав молитву на освячення винограду, після чого окропив приношення і всіх молільників святою водою.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель братське богослужіння великі свята освячення

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: